Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dokumentalni-knyhy-pro-lyudej-u-nelyudskykh-umovakh/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Документальні книги про людей у нелюдських умовах

20.10.2020
Відгук

Документальна література – це книги, які завжди вирізняються чіткістю, змістовністю, скрупульозністю в деталях. Вони побудовані на базі архівних матеріалів, щоденників, спогадів очевидців подій. Історичні документальні книги завжди розраховані на підготовлену цільову аудиторію. Вони вимагають від читача уваги й знання основних елементів викладу тієї чи іншої проблеми.

І розверзлося пекло… Світ у війні 1939-1945 років.jpgДостовірні історичні книги, котрі базуються на документах, часто розглядають несприятливі події в історії людства: збройні протистояння, конфлікти, територіальні сутички. Показовим у цьому плані буде видання Макса Гейстінгса «І розверзлося пекло… Світ у війні 1939-1945 років». На основі глибокого фактологічного матеріалу у вигляді документів, листів, спогадів та щоденників воно розкриває перед нами магістральні події Другої Світової війни, вказує на її передумови, співвідношення сторін, фокусує увагу на геополітичному, економічному та культурному аспектах.

ялта. ціна миру.jpegЗакінченню військових дій та повоєнному світоустрою присвячена книга Сергія Плохія «Ялта. Ціна миру». В центрі сюжету розглядається Ялтинська конференція 1945 року за участю лідерів Радянського Союзу, США та Великобританії. Автор підкреслює спільне та відмінне в поглядах цих політиків на облаштування повоєнного світу, розкриває таємниці розподілу зон впливу.

Сталевий шквал.jpgЧитачам, котрі цікавляться військовими формаціями 1939-1945 років, буде доречним видання Романа Пономаренка «Сталевий шквал. Історія "дивізії сімнадцятирічних"». Воно описує створення та діяльність 12-ї танкової дивізії СС «Гітлерюгенд». Залучення раніше засекречених матеріалів дозволило по-новому висвітлити цю тему, котра тривалий час залишалася табуйованою.

Бульбівці.jpgДещо перегукується з нею і книга Івана Ольховського «Бульбівці». Її варто прочитати кожному, хто цікавиться постаттю Тараса Бульби-Боровця – керівника Поліської Січі та Українського Національного Відродження. Перипетії німецько-радянського протистояння на теренах України та участь в ньому українських національних об'єднань описані детально та об’ємно.

Жінка в берліні.jpgВ контексті жіночого питання в Другій Світовій війні на допомогу прийде книга анонімного автора «Жінка в Берліні». Вона являє собою щоденник журналістки, котра перебувала в німецькій столиці з квітня по червень 1945 року та на власні очі бачила вступ Радянської армії. 

Повторники. Приречені бранці ГУЛАГу.jpgКниги документальної прози підіймають досить контроверсійні теми, які раніше дуже часто замовчувалися. Варто згадати працю Тамари Вронської «Повторники. Приречені бранці ГУЛАГу». Вона описує феномен так званого повторного ув’язнення політичних арештантів, котрі проходили через довічну ізоляцію. На базі щоденників та листів, які збереглися, автор реконструює не лише механізм репресивної машини радянської системи, а й передає морально-психологічний стан бранців.

Неприродні випадки. Нотатки судмедексперта в 34 розтинах.jpgОсобливу увагу заслуговує видання Річарда Шеперда «Неприродні випадки. Нотатки судмедексперта в 34 розтинах». Воно розповість про історії ключових терактів та смертей ХХ століття крізь призму роботи лікаря, котрий проводив судово-медичну експертизу.

Купити книгу з безкоштовною доставкою можна в мережі магазинів «Книгарня «Є». Зокрема звертаємо увагу на збірники документів з історії України ХVІІ-ХVІІІ століть, котрі зацікавлять дослідників.

Архів ранньомодерної Української держави. Том 4. Мартин Ґолінський. Silva rerum. Ч. ІІ.jpgКнига «Архів ранньомодерної Української держави. Том 4. Мартин Ґолінський. Silva rerum. Ч. ІІ» являє собою другий том рукопису Мартина Голінського. Видання «Архів ранньомодерної Української держави. Том 6. Документи Ніжинського полкового суду» стосується відповідних регіональних документів ХVІІІ століття.

Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву КДБ УРСР.jpgТакож дослідникам радянської репресивної машини буде цікаво познайомитися з книгою «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву КДБ УРСР».Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%