Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyzhok-pro-ukrayinu-ta-ukrayintsiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книжок про Україну та українців

16.01.2021
Відгук

Книги про Україну цікавлять не лише нас, українців, а й усіх, хто хоче доторкнутися до України серцем. Художня література про те, що було або відбувається на території України, мистецькі видання про Україну, українська міфологія чи книги про національну ідентичність – завжди чудова ідея для наступної книги чи подарунку.

Книги про Україну

Століття Якова.jpgСеред книг про українське село, які розповідають про те, як жилося колись і як живеться тепер селянам виокремлюємо «Століття Якова» Володимира Лиса та «Марусю» Уласа Самчука. Обидві книги показові тим, що оповідають про життя, сповнене страшних випробувань. Якщо «Століття Якова» розповідає про Якова – чоловіка, який прожив сто років, перетерпів кілька політичних режимів та втратив кілька коханих, то у романі Самчука головна героїня – сильна жінка на ім’я Марія, яка так само втрачала та виживала у жорстокому світі.

Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи.jpegКниги про українську міфологію зацікавлять не лише дорослих, які черпають глибоко, а й дітей, які люблять історії про русалок, мавок та лісовиків. Книги із серії «Чарівні істоти українського міфу» Дари Корній розкажуть допитливим любителям міфів та казок про духів та інших химерних істот, у яких вірили давні українці. Книга «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» розповість про тих духів, які живуть на лоні природи. У другій книзі Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи» ви дізнаєтеся все про домовичків та інших духів, які мешкають поруч з людьми. Третя книга із серії «Чарівні істоти українського міфу. Духи-шкідники» розкаже про духів, які люблять шкодити людям.

Націоналізм.jpegКниги про український націоналізм допоможуть зрозуміти феномен українства та особливості формування України як держави, а українців – як нації. У книзі одного з перших націоналістів Дмитра Донцова «Націоналізм» ви знайдете перші ідеї, які яскраво свідчать про бажання українців бути окремою нацією та мати власну державу.

Український націоналізм. Короткий курс з історії України.jpegІнша книга про націоналізм з-під пера сучасного українського автора Кирила Галушка «Український націоналізм. Короткий курс з історії України» у доступній формі пояснює, звідки з’явилася ідея українськоїїдержави, як вона формувалася протягом століть та яку роль націоналізм відігравав у створення сучасної України.

Короткий курс історії України.jpegЗвичайно ж, жодну державу чи націю не уявити без її історії. «Короткий курс історії України» Олександра Палія стане у нагоді не лише студентам чи школярам, а й кожному небайдужому українцеві, який прагне сягнути першоджерел.

Історія України від діда Свирида.jpegСеред книг з історії України неабияке місце займає «Історія України від діда Свирида» у двох томах. Іронічний та жартівливий Дід Свирид розповість історію так, як ви не могли почути у школі – дотепно, зрозуміло і яскраво.

Історія України-Русі.jpegКнига «Історія України-Русі» Миколи Аркаса початкова мала стати путівником українською історією для онука автора, однак стала чимось більшим. Книга розповідає про історію українського народу до початку 20 століття. Вона цінна тим, що уміщує безліч документальних матеріалів.

Читайте про Україну та любіть рідну неньку!


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image