Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyzhok-pro-trudnoshchi-v-profesiyi-medykiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книжок про труднощі в професії медиків

13.04.2021
Відгук

Книги, які має прочитати майбутній лікар, стосуються низки проблемних питань медицини. Вони детально описують фізіологічні процеси людини, аналізують види хвороб та шляхи їхнього подолання. Купити медичну літературу варто і студенту, і лікарю-практику. Такі книги – незамінний порадник. Вони цінні як для початківця, так і для досвідченого спеціаліста. 

Метаморфози.jpegМедичній літературі для студентів властиве різноманіття напрямків. Варто згадати книжку Ґевіна Френсіса «Метаморфози. Нотатки лікаря про медицину та зміни людського тіла». Вона детально розповідає про випадки фізіологічних змін та девіацій, які, здавалося б, абсолютно нелогічні. На основі прикладів із власної лікарської практики автор доводить, що людське тіло практично не має меж для еволюціонування.

За покликом серця.jpgДуже зацікавить читачів книга Томаса Морріса «За покликом серця». Вона описує найсерйозніші та найбільш характерні випадки з практики кардіохірурга, відкриває завісу над специфікою проведення операцій у цій галузі. Не меншу увагу медична література приділяє мозку.

Мозок матеріальний.jpgТак, видання Асі Казанцевої «Мозок матеріальний. Про користь томографа, транскраніального стимулятора і клітин равлика» стане справжнім відкриттям. Воно розповідає про тонкощі роботи нашого «процесора», аналізує шляхи мозкової активності, навчить правильно запобігати хворобам. Залучення низки даних із нейробіології, психології та соціології дає змогу авторці суттєво розкрити поставлену проблему.

Альцгеймер - не вирок!.jpgЛедь не в унісон звучить думка і Дейла Бредесена в його книжці «Альцгеймер - не вирок!». Автор розповідає про профілактику цієї складної хвороби, її запобігання та лікування на ранніх стадіях. Проблеми мозку, як відомо, тісно пов’язані з галузями психології та психіатрії.

Розкажи, що болить, і я розповім чому.jpgТут варто звернути увагу на видання Мішеля Одуля «Розкажи, що болить, і я розповім чому». Книжка на конкретних прикладах демонструє зв'язок психоемоційної сфери та фізіологічних захворювань, які, на перший погляд, далекі. Автор залучає низку методик східної медицини й робить висновок, що наша психіка прямо впливає на організм, а у висловлюванні «всі хвороби від нервів» дуже і дуже багато правди.

І, звісно,  як не згадати про класику психоаналізу –  «Історії хвороб. Дора. Шребер. Чоловік-щур» Зиґмунда Фройда. Ім'я автора часто асоціюється з питаннями сексуальної сфери здоров'я, однак його працями вона, звісно, не вичерпана.

Як бажає жінка.jpgТут відразу ж на думку спадає видання Емілі Нагоскі «Як бажає жінка. Правда про сексуальне здоров’я». Воно розповідає про специфіку жіночої фізіології та вчить узгоджувати чоловічу й жіночу сексуальні сфери.

Внутрішня історія. Кишечник.jpgВажко не згадати шлунково-кишкову діяльність організму. Книжка Джулії Ендерс «Внутрішня історія. Кишечник - найцікавіший орган нашого тіла» детально описує специфіку роботи цього органу. Читачі здивуються, яка складна діяльність у кишківника і будуть вражені його важливістю для всього організму.

Кишка всьому голова.jpgВидання Наталії Зубарєвої «Кишка всьому голова. Шкіра, маса тіла, імунітет і щастя — що приховується у звивинах "другого мозку"» продовжує та поглиблює цю тему.

Брутальний лікар.jpgМедичні романи – специфічний жанр художньої літератури, який, утім, теж має свою постійну цільову аудиторію.  У такому разі варто згадати книжку Ніки Нікалео «Брутальний лікар». Вона розповідає історію про медика-гінеколога, робота якого стає фоном для змалювання перипетій його особистого життя. 

Купити медичну літературу можна, зокрема, у Харкові в Книгарні «Є».


Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image