Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyh-u-yakykh-holovnyj-heroj-prykhylnyk-relihijnoho-kultu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книг, у яких головний герой прихильник релігійного культу

02.04.2021
Відгук

Релігійні проблеми в літературі – завжди дуже непроста тема. Вона може викликати бурхливі дискусії, що ризикують перерости в конфлікти, але може і ставати точкою консенсусу сторін, що проявляють взаємну повагу одне до одного. Чи це художній твір, чи солідне наукове дослідження, чи взагалі суто конфесійний текст – релігійна складова завжди додає неповторної особливості. Адже торкається сфери найбільш сокровенного і чуттєвого в нашій душі.

Вечори на хуторі біля Диканьки. Вій.jpgХудожні книги про релігію нерідко можуть ховати за захопливою оповіддю досить серйозний і навіть моторошний сюжет. Саме так, як у славнозвісній повісті Миколи Гоголя «Вій». Вона входить до збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки. Вій». Протистояння семінариста Хоми Брута і панночки-відьми досі здатне вразити читача. Гоголівська демонологія буквально пробирає нашу уяву: ми ніби бачимо дилогію християнства і дохристиянських заборонених вірувань, що не втратили своєї сили.

Собор Паризької Богоматері.jpgТреба згадати й славнозвісний роман Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері». Історія пізнього французького Середньовіччя подана в ньому всеосяжною панорамою, а образи головних героїв стали визнаною класикою. Утім, чи не найзагадковіший персонаж – абат Клод Фролло, який таємно займається алхімією та здійснює не надто втішні пророцтва щодо майбутнього людства.

Білий домініканець.jpgАлхімічні мотиви, релігійні культи, містика і захопливий сюжет притаманні й роману Густава Майрінка «Білий домініканець». Це – кращі книги зарубіжної класики

Іслам у східній Європі.jpgВіра в літературі розкривається по-різному. Так, видання Михайла Якубовича «Іслам у східній Європі: традиція поміркованості» розкаже про специфіку ісламських вірувань у цьому регіоні. На основі історичних даних, поєднаних із релігієзнавчими матеріалами, автор деталізує проблеми симбіозу вірувань і культур.

Іслам в Україні.jpgЦікава також його книга «Іслам в Україні: історія і сучасність». Вона має узагальнювальний комплексний характер та в деталях розповідає про особливості ісламських громад на теренах України.

Буддизм філософія порожнечі.jpgШанувальникам буддизму сподобається книга «Буддизм: філософія порожнечі». Це ґрунтовне дослідження на цю тему, по суті, перше на українських теренах. Книга аналізує буддійську традицію від її зародження до сучасності, на основі історичних, релігієзнавчих та філософських матеріалів створює справжнє панно.

Шлях лідера. Бізнес, буддизм і щастя у взаємопов'язаному світі.jpgЗацікавить читача і видання «Шлях лідера. Бізнес, буддизм і щастя у взаємопов'язаному світі». Прикметно, що основний його автор – Далай-лама ХІV. Книга намагається поєднати непоєднувані, на перший погляд, теми та знайти відповіді на питання симбіозу релігії та сучасності.

Незнаний Христос.jpgНу і, безперечно, як не згадати видання Богдана Годяка «Незнаний Христос». Воно розглядає низку ключових аспектів християнства та доводить, що ці аспекти здатні змінити наше життя на краще.

Конфуцій. Афоризми та вислови.jpgКниги релігійної тематики — це дуже часто трактати безпосередніх засновників тих чи інших вчень.

Так, варто згадати видання «Конфуцій», в якому вміщено спадок відомого давньокитайського філософа. Його висловлювання, що складають основу книги, не втратили своєї актуальності дотепер.

Дао Де Цзін. Книга про шлях та силу.jpgТакож читачів зацікавить видання «Дао Де Цзін. Книга про шлях та силу» Лао-Цзи. Воно теж належить до перлин давньокитайської мудрості.
Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image