Добірка книг про спекотні тропіки
Кращі книги про Бразилію, Африку, Південно-Східну Азію та Австралію дуже часто вирізняються натуралістичними описами тамтешнього спекотного клімату. Ми ніби відчуваємо його власною шкірою та бажаємо заховатися від палючого сонця. Книги про спекотні тропіки – це завжди екзотика, в якій, утім, небезпечний фактор нерідко переважує фактор романтичний. Але ці видання приваблюють нас та змушують перечитували їх кілька разів.
Художні книги про Австралію завжди дуже цікаві та захопливо написані. Власне і сам цей континент притягує багатьох непересічних особистостей. Варто згадати автора роману «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса. Він сам дуже нагадує головного героя цього твору, адже вчиняв злочини та пограбування, перебував у австралійській в’язниці, з якої втік, мандрував країнами Азії, Африки та Європи. Цей роман — для справжніх поціновувачів динамічних пригод і ризикованих вчинків.
Зацікавить читачів і видання цього ж письменника «Тінь гори». Воно продовжує основну сюжетну лінію роману «Шантарам».
Книги про подорожі в Африці вражають своїм неабияким колоритом. Так, варто згадати видання Ришарда Капусцінського «Гебан». Воно, власне, і присвячене африканському континенту. Спекотні пустелі, небезпечні джунглі, маловідомі племена та їхні загадкові ритуали… Безперечно, цей твір сподобається шанувальникам екзотики.
Варто звернути увагу й на книгу Джозефа Конрада «Серце пітьми». Її сюжет розповідає про поїздку моряка на річковому пароплаві до центру бельгійського Конго з метою знайти там потрібного торговельного агента. Однак таке рутинне, здавалося б, завдання несподівано перетворюється на справжній кошмар.
Треба згадати й видання цього ж автора «Негр з "Нарциса". Оповісті неспокою. Молодість». Головний герой центрального твору збірки – чорношкірий матрос, який своїм образом уособлює суспільно-політичні та світоглядні трансформації на перетині ХІХ та ХХ століть.
Екзотичний характер має книжка Конрада «Олмейрова примха. Вигнанець з островів». Вона дуже сподобається шанувальникам островів, тропіків і моря. Свого часу, саме з цих творів почався стиль письменника.
Африканську тему обіграно і в романі Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан». Твір, зокрема, стосується незаконної работоргівлі в Анголі. Такі книги художньої літератури сподобаються кожному, хто має жагу до пригод.
Книги, дія яких відбувається в теплих краях, стосуються різних тем. Так, славнозвісний роман Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» розповідає відому історію про моряка, що потрапив у корабельну аварію та опинився на безлюдному острові.
Треба згадати книгу Алекса Гарланда «Пляж». Її сюжет, на перший погляд, трохи банальний: подорож до типового «райського острова» з пляжами, чудовими краєвидами та повною відсутністю набридливих людей. Та чи так все прекрасно буде насправді? Ну й, безперечно, треба враховувати, що тропічна спека в літературі – не завжди те, що слід розуміти буквально.
Іноді це алюзія на пристрасть чи пікантні пригоди в пошуках запального кохання. Саме так, як у книжці Генрі Міллера «Тропік Рака».