Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyh-pro-skladni-stosunky-z-mamoyu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книг про складні стосунки з мамою

19.04.2021
Відгук

Сім’я — це наше все. Як часто у складні часи ми вкотре згадуємо дитячі роки, коли все було легко та безтурботно? На жаль, стосунки з родиною не завжди бувають ідеальними. Ми підібрали для вас книжки, які презентують абсолютно різні взаємовідносини батьків та дітей.

Яблуня.jpgКниги про матір дуже популярні в літературі. Одна з найцікавіших таких книжок нашого часу, безперечно —  «Яблуня» Людмили Таран. Це своєрідна книга-діалог, яка зображує стосунки матерів та доньок у різних сферах. Це книжка про маму, різну й водночас неповторну. До створення книжки авторка залучила і таких прекрасних українських письменниць, як Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар’яна Савка.

Кайдашева сім'я.jpgКнига про стосунки з батьками в українській класичній літературі — це, безсумнівно, «Кайдашева сім’я» Івана Нечуй-Левицького. Вона популярна й актуальна навіть сьогодні, за її мотивами знімають серіали та ставлять вистави. Бо де ще так майстерно відображені конфлікти поколінь? Історія родини Кайдашів і досі змушує замислитися над питаннями любові та взаєморозуміння, які важливі у всі часи.

Бог дрібниць.jpgЗ книг про матір для дорослих і тільки для них вирізняється «Бог Дрібниць» Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки. Це складна та невесела історія про те, як дитячі травми впливають на наше подальше життя, та про організацію індійського суспільства. Це книга про заборонене кохання і трагічну помилку, наслідки якої відчуваються багато років потому…

Музей покинутих секретів.jpg«Музей покинутих секретів» Оксани Забужко зображує цілий набір різноманітних відносин, в яких стосунки матері та доньки відіграють важливу роль. Роман перекладений на багато мов і вважається одним з найвизначніших за всю історію незалежності України.

Зулейха відкриває очі.jpg«Зулейха відкриває очі» Гузелі Яхіної — частково історична книга про татарську родину в 1930-ті роки. Героїв книги висилають до Сибіру, де їм доводиться боротися за своє життя та не забувати про те, що таке любов та підтримка для людини. Навіть у найважчі часи потрібно залишатися людиною.

Beloved.jpg«Beloved» Тоні Моррісон — це всесвітньо відома історія, написана на межі магічного реалізму та родинної драми. Головна героїня, негритянська рабиня Сеті, якій довелося пережити чимало трагічних подій у своєму житті. Аж в один день до неї приходить таємнича жінка Белавід, яка стверджує, що Сеті – її матір. Ким насправді є ця незнайомка? І чи буде в цієї історії щасливе завершення?

Смажені зелені помідори в кафе Зупинка.jpg«Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка"» Фенні Флеґґ — теж особливо цікавий твір. Авторка занурює читача в цілий вир подій в одному маленькому американському містечку у штаті Алабама. Тут поєдналися долі абсолютно різних людей, життя та смерть, любов та ненависть, щастя і горе…

Коли я була лисицею.jpg«Коли я була лисицею» Тані Поставної — остання книжка в нашому списку. Її можна читати разом із дитиною довгими зимовими вечорами. У цій історії дідусь каже своїй онуці, що вона – лисичка. Так починаються її дивовижні пригоди з собакою Меркурієм та янголом Ре. Це особлива книжка про тосунки поколінь, про бабусь, дідусів та їхніх онуків, про те, що ми іноді можемо забути дуже важливі речі з плином часу.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image