Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyh-pro-neosyazhnyj-kulturnyj-spadok-natsij/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книг про неосяжний культурний спадок націй

02.09.2020
Відгук

Культурологія вивчає більш загальні закономірності піднесення культурного життя, його характеристики, які присутні у всіх культурах людства. Своєю задачею культурологія вважає дослідження всіх процесів взаємодії людини зі світом всього живого, світом соціуму та світом фізичного та духовного існування особистості. Ми зібрали список книг, які поглинуть вас з головою у культурне надбання людства.

Книги про культуру

Жіноче тіло у традиційній культурі українців.jpgНаукова книга простою мовою — це про книгу Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців». Дослідження складається із восьми послідовних циклів. Послідовно досліджуються наймолодші роки дівчинки, потім молодої дівчини-нареченої, весілля і становлення дівчини як жінки, подружнє поживання та зачаття малюка, вагітність та пологи, контрацепція та переривання вагітності, жіночі хвороби та старість. Детально досліджуються традиції та обряди українців, релігійні вірування.

Зростаємо українцями.jpgКультурологія для дітей — наука, яка допомагає пізнати культуру рідного краю. У книзі «Зростаємо українцями» показані вірування та звичаї українського народу очима дитини. Мандруючи крізь віки, маленький читач спілкується з нашими прадідусями та прабабусями, коли вони були дітьми. Книга вводить дитину у глибокий і пізнавальний світ етнографії, презентує обряди і достатньо древні традиції. З книги дізнаємося безліч цікавої інформації про устрій українського народу, про звичаї, його фольклор та давню історію.

Старовинна магія українців.jpgНауково-популярна книга «Старовинна магія українців» вміщує у собі величезну інформацію про стародавню магію українського народу. Книжка розповість про те, у що вірили наші предки, які проводилися дійства на честь календарних свят й інших значущих життєвих подій, чому ім’я особи мало магічне значення, ким були відьми, знахарі, мольфари та чаклуни, які об’єкти наділялись магічними властивостями та яке вони мали покликання, як лікували неміч та недугу силою трав та слів, кого поважали та лякалися давні українці.

Українське весілля. Традиції і сучасність.jpgКнига з культурології «Українське весілля. Традиції і сучасність» Валентини Борисенко висвітлює структуру традиційного обряду з місцевими варіантами. У книзі розглянуто трансформацію весільних звичаїв, при цьому значну увагу приділено зібраним у багатьох регіонах весільним привітанням для молодят, котрі з успіхом застосовуються й у культурі сьогодні, символіці та найкращим традиціям організації весільного дійства.

Українські вишиванки.jpgНевід’ємною частиною культури українців є  вишивка. Книга «Українські вишиванки» Лідії Бебешко, енциклопедія народознавства, самого народу, традицій, вірувань, релігії орнаментів, образів та їх символізм. Українська вишивка – родзинка народної цивілізації та візитівка українців, що зберігає традиції наших предків. Книга містить схеми моделей жіночих і чоловічих вишиванок. Композиції створені на основі стародавніх колекційних взірців, але з елементами сьогодення.Читайте також:
Отримай знижку