Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyh-pro-ambivalentnykh-personazhiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книг про амбівалентних персонажів

17.06.2020
Відгук

The Strange Case of Dr.jpgАмбівалентність ключового персонажа в творі – це впізнавана деталь художньої літератури, яка стала особливо популярною після виходу книги Роберта Луїса Стівенсона “Химерна пригода з доктором Джекілом та містером Гайдом”. Завдяки введенню у текст амбівалентного персонажа можна зробити захопливе закінчення для будь-якої детективної книги. Однак, ця риса не раз застосовувалася і у постмодерністській та сучасній гостросюжетній літературі.

Темні уми.jpgРоман молодої американської письменниці Александри Бракен “Темні уми” побудований на витонченій грі декількох книжкових персонажів із двоїстою натурою.
Десятирічна дівчинка Рубі здолала найдивовижнішу подію у своєму житті, і тепер вона – одна із тих, за ким доглядають у спеціальному «реабілітаційному» таборі для незвичайних дітей під назвою «Термонд». Впродовж багатьох років, проведених у стінах цього закладу, вона знайомиться із багатьма іншими підлітками зі схожою історією.

Нью-йоркська трилогія.jpg«Нью-йоркська трилогія» Пола Остера – це концептуальний постмодерністський твір, який відкриває красу амбівалентності в літературі. У розділі під назвою «Скляне місто» письменник Деніел Квінн серед ночі отримує дивовижний телефонний дзвінок, який цілком змінює його життя. «Привиди», наступна частина, оповідає історію про детектива, якому доручили слідкувати за жертвою чиєїсь кримінальної афери, однак з часом ролі головних героїв змінюються. У «Замкненій кімнаті», завершальній частині книжки, сюжет стає ніби дзеркальним відображенням подій попередніх двох, однак це  відображення набуває обрисів геніального мистецького твору.

Шумовиння днів.jpgШумовиння днів” Бориса Віана – це мелодійна і поважна, сатирична та гнітюча історія кохання. У цій джазовій повісті є і Дюк Еллінґтон, і Жан-Поль Сартр, однак вони – лише бурлескні маріонетки, а смерть набуває образу білого латаття. А головні персонажі ніби вільні, але замкнені у полоні двоїстих почуттів. Цей роман змальовує речі незмінні і тріумфальні: нездійсненне щастя і мелодійність джазу.

Між фазами Місяця.jpgМіж фазами Місяця
Новинка зарубіжної прози від американського автора Ендрю Мейна – продовження гостросюжетного трилера «Хованки з хижаком». У центрі сюжету – уже відомий з попереднього твору обчислювальний біолог та університетський викладач Тео Крей. Головний герой, озброєний методами генетичного аналізу і штучного інтелекту, береться за розслідування злочину із таємничими зникненнями дітей по всій країні і, можливо, за її межами.

Гравець 1 що з нами станеться.jpgГравець 1: що з нами станеться” від Дугласа Коупленда – це знаковий взірець зарубіжної літератури 21 століття. Головні герої: Рік — бармен-невдаха, Люк — пастор-шахрай, Рейчел – блондинка із убивчою красою, яка шукає того, хто може стати батьком її дитини. Карен приїхала на інтернет-побачення з Ворреном, який нікому не подобається. Місце дії – коктейльний бар неподалік аеропорту в розпал катастрофи світового масштабу. У кожного із наших героїв є 5 годин, щоб спробувати врятуватися і, можливо, вибороти собі право на цілком нове життя.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку