Для любителів легкої прози: 10 книг із дуже банальними сюжетами
Приємні книги для читання – це той різновид літератури, який дає змогу розслабитися і відпочити. Нерідко нам доводять, що кожен твір має нести в собі певні дидактичні виховні акценти, змушувати багато думати та працювати над собою. Це, звісно, правда, але… Будьмо відверті, людська психіка просто фізично не може постійно працювати на саморозвиток, як і людський мозок не може постійно лише те й робити, що рефлексувати. Ми зобов’язані давати собі відпочинок, аби не перегоріти емоційно. І саме це на меті має наша добірка.
Легкі книги для відпочинку дарують нам життєствердні приємні історії, які зігрівають душу та дають змогу порелаксувати. Саме таким є видання Олега Гердія «Діди, трикутники, облизування літаків, кінець і початок світу». Автор тісно переплітає реалістичне з фантастичним, високе з буденним приземленим, огиду та обурення з іронією та сміхом. Декому ця книга та її головний герой можуть здатися надто химерними, однак вони точно запам’ятаються надовго і допоможуть відірватися від буденної рутини.
Шанувальникам рок-музики обов’язково сподобається роман Сергія «Колоса» Мартинюка «Рок-н-рол». Він до тонкощів розповідає про повсякдення музикантів, показує, за яких умов створюються справжні хіти, відхиляє завісу над життям поза сценою і доводить, що за шаленим публічним успіхом приховані довгі виснажливі репетиції, пошуки власного стилю й напряму, коли здається, що шансів на удачу вкрай мало, і хочеться закинути все на півшляху.
Книжка Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки» - це типова сімейна сага, що підійде для родинного читання. Вона складається з новел та описує звичайні гуцульські родини часів Першої світової війни. Потужний колорит і деталізація побуту підкорюють свого читача.
Так само колоритним є роман Сергія Сергійовича «Юпак». Сучасне село, неповторні образи типових представників глибинки, дискотеки, бійки, міліція і… давнє прокляття, що не зупиниться ні перед чим.
Видання Марини Гримич «Юра» переносить нас у часи Радянської України кінця «відлиги». Головний герой опиняється в складних життєвих обставинах між родиною, яка сповідує погляди шістдесятників, та оточенням із представників комсомольців, дітей партійних чиновників та інших представників вищих прошарків того часу.
Питання вибору стосується і книжки Мирослава Дочинця «Діти папороті». Війна та кохання, пошуки та творчість… Автор відкриває читачам такі знайомі, здавалося б, речі та змушує по-новому переоцінити своє життя.
Швидкі книги нерідко торкаються тем, які легко захоплюють нас і змушують «проковтнути» твір буквально за кілька годин. Дехто іронічно порівнює їх із фаст-фудом, але скільки ж у світі шанувальників такого способу харчування! Згадаймо книгу Доржа Бату «Франческа. Повелителька траєкторій». Вона з гумором розказує про «космічні» робочі будні працівників НАСА. Книги сучасної прози торкаються і теми подорожей, зміни обстановки.
Так, роман Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря» демонструє життя в Парижі, сповнене авантюр, пристрасті та відкриттів.
Цікаві книги для дівчат часто зачіпають тему почуттів. Видання Єви Басісти «Все почалося з того...» змальовує життя молодого чоловіка, що намагався зустрічатися з двома жінками одночасно і в результаті втратив обох.
Книжка Люко Дашвар «#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ» оповідає історію дівчини, яка втратила особисте життя, роботу, опинилася на краю прірви й саме в цей момент зустріла свою долю.