Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/choloviky-zhinky-knyhy-pro-hendernu-nerivnist/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Чоловіки&Жінки: книги про гендерну нерівність

22.01.2021
Відгук

Ні для кого не секрет, що гендерна проблема досі не розв’язане в Україні та світі. Так, ми стараємося, так, ми боремося, однак зараз і далі виникають питання щодо рівності чоловіків та жінок. Книги про стосунки чоловіків і жінок особливо актуальні сьогодні.

Дівчина з ведмедиком.jpgНерівності між чоловіками та жінками не бракувало протягом майже всієї історії людства. Однак не будемо зазирати аж так далеко. Згадаймо хоча б нерівність в українській літературі 20 століття. Блискучий белетрист та літературознавець В. Домонтович написав книгу «Дівчина з ведмедиком» — історію стосунків однієї прогресивної юнки, яка прагне рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків, та одного закостенілого чоловіка, який вперто її не розуміє.

Українські жінки у горнилі модернізації.jpegПро жінку, яка виборює своє право бути почутою, розповідає також книга Оксани Кісь «Українські жінки у горнилі модернізації». Авторка описує, як відбувалася кардинальна зміна світогляду жінок кінця 19 – початку 20 століття: цінності, сфери діяльності, переконання та мрії.

Бійцівський клуб феміністок.jpgСеред книг для саморозвитку, які можна придбати в Україні, звертаємо вашу увагу на «Бійцівський клуб феміністок» Джессіки Беннет. Жіночі історії про гендерну нерівність на робочому місці та дієві лайфгаки точно зацікавлять усіх дівчат, яким коли-небудь надокучали сексисти на роботі.

Чоловіки про фемінізми.jpegКоли жінка говорить про фемінізм — це звична справа, а от коли два чоловіки збираються і пишуть книгу про фемінізм, то це заслуговує окремого захоплення. «Чоловіки про фемінізм» Майкла Кауфмана та Майкла Кіммела руйнують стереотипи про фемінізм і розповідають, чому чоловікам варто бути феміністами.

Чому не варто боятися фемінізму.jpgЧудова книжка про фемінізм від української авторки — робота соціологині Тамари Марценюк «Чому не варто боятися фемінізму». Науковиця розповідає про боротьбу за жіночі права від «А» до «Я» та дає ключі до розуміння фемінізму з боку науки. «Захисники галактики: влада і криза у чоловічому світі» — нова книга авторки, яка порушує болючі теми для чоловіків у світі, в якому панує домінанта маскулінності, тобто кожен чоловік мусить бути сильним та безстрашним.

Сила.jpgБестселером у сучасній прозі стала новинка американської письменниці Наомі Альдерман «Сила». Світ, в якому жінки стають фізично сильнішими за чоловіків, лякає. Однак авторка роздумує: а що, якби сила опинилася в руках жінки. І це, мусимо визнати, цікавий експеримент.

Мить піднесення.jpegСучасна зарубіжна книжка Мелінди Ґейтс «Мить піднесення» — це книга, яка не поступається ні в чому популярній мотиваційній літературі для жінок. Мелінда закликає знайти себе та дійти до своєї миті піднесення!

Оповідь служниці.jpgПроза сучасних письменників теж не оминає тему нерівності. Знаменитий роман Маргарет Етвуд «Оповідь служниці» розповідає про тоталітарну державу Гілеад, в якій жінок позбавляють права голосу та використовують як інструмент продовження роду. «Заповіти» — це продовження історії про Республіку Гілеад. Однак тепер, окрім мовчазного невисловленого опору, у героїнь історії з’являється бажання фізично протистояти режиму та врешті зруйнувати його.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%