Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/bolyucha-romantyka-v-suchasnij-poeziyi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Болюча романтика в сучасній поезії

23.06.2020
Відгук

Бажаєте почитати щось особливе, із сенсом, наповнене любов’ю та романтикою? А як щодо віршів, у яких оспівується справжня любов, така, що окрилює людину і навіки закарбовується в серці? Це можливо. Книгарня «Є» рекомендує читачам п’ять чуттєвих збірок романтичної поезії від сучасних українських та зарубіжних авторів.

Глибокі вірші про кохання

Париж. Сплін.jpgВам напевно сподобаються глибокі вірші про кохання сучасного українського письменника Павла Матюші. Його дебютна збірка поезій «Париж. Сплін», яка вийшла у видавництві «Смолоскип», пронизана любов’ю до жінки із сумними й солодкими ароматами Парижа. Головний ліричний герой у віршах Матюші – мандрівник, сповнений глибоких почуттів. Пів сотні віршів збірки наповнені болем, меланхолією, відчаєм і, водночас, любов’ю зі смаком апетитної їжі та вишуканими описами міста, де розгортаються події.

Ми помрем не в Парижі.jpgКласика сучасної української літератури – збірка «Ми помрем не в Парижі» поетеси Наталки Білоцерківець, у віршах якої присутня як романтика, так і неймовірна пристрасть. Її лірика сповнена глибини, рефлексій, філософської задумливості та щемливого сердечного хвилювання. І в цьому нема нічого дивного, адже кохання в її поезії – це щось неймовірне, майже святе. Найвідоміший вірш Наталки Білоцерківець – «Ми помрем не в Парижі» – досі звучить як гімн молодого покоління, народженого у 1980-90-их роках. Він став піснею популярного гурту «Мертвий півень».

Молоко і мед.jpgВірші сучасних зарубіжних поетів про кохання – неперевершені у своїй простоті та водночас наділені глибоким змістом. Такою є збірка поезій індійської письменниці Рупі Каур «Молоко і мед», яка вийшла друком у видавництві «Vivat». 2014 року вона стала бестселером за версією New York Times. Головна ідея віршів – любов до себе та до світу, незважаючи на часом нелегку власну долю. Юне кохання, проникливо описане авторкою, складне та доволі емоційне. Та любов зцілює і переживання, і біль від насильства, і навіть втрату.

Реп’яхи.jpgВірші про любов можуть бути й такі короткі, що вмістяться у декілька рядків… Такими є деякі поезії у збірці «Реп'яхи» українського музиканта та письменника Сергія Мартинюка. Зокрема, у надзвичайно сокровенному вірші «Цілуй», який входить до збірки, любов до ліричної героїні передана у п’яти рядках. Тексти Мартинюка – неймовірно трепетні, ніжні та ліричні. Радимо вам не проґавити цю напрочуд щиру й добру поетичну збірку.

Тобі.jpgСучасні вірші про кохання також дуже чуттєві, де опис любові до ліричної героїні тонко переплітається із описами природи та витворів мистецтва. Такою є й збірка віршів сучасного українського поета Віталія Бирчака «Тобі», яка цього року вийшла друком у видавництві «Книги-XXI». На сторінках цієї книжки ви відчуєте, як автор переживає справжню любов – із її ніжністю, щирістю та красою. У збірці – шістдесят віршів, які поєднуються між собою однією романтичною історією кохання. Додамо, що книжка чудово проілюстрована талановитою художницею Іриною Лоїк.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту