Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/bildungsroman-krashchi-klasychni-romany-pro-formuvannya-osobystosti/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Bildungsroman: кращі класичні романи про формування особистості

17.06.2020
Відгук

Світова література представлена найрізноманітнішими романами-шедеврами класичних письменників. У них глибоко розвивається історія формування характерів багатьох персонажів. Ми поговоримо про найкращі світові класичні романи про формування особистості.

Добірка книг про становлення особистості головних героїв у класичних творах

Девід Копперфілд.jpgРоман про виховання присвячений проблемі становлення особистості, адже людина стає унікальною особистістю у процесі життя, під впливом  найрізноманітніших чинників навколишнього середовища. Роман «Девід Коперфілд» Чарльза Діккенса є автобіографічним. В основі сюжету розповідь про життя головного героя роману від народження до становлення його особистості. Це – історія про звичайного хлопчика, який побачив на своєму шляху все, що тільки можна побачити.

Місто.jpgРомани про становлення особистості є актуальними у будь-який час. Вони показують психологізм внутрішнього світу людини, переживання та всі тонкощі вразливої людської душі. Саме таким твором є «Місто» Валер’яна Підмогильного, в якому розгортається органічна та цікава сюжетна історія звичайного хлопця із села на фоні великого міста. У романі головний герой із провінційного парубка стає заручником міста. В результаті, він назавжди відрікається від села, де він народився, яке є його домом і звідки він приїхав.

Три товариші.jpgКниги про людей із сильним характером завжди мотивують та надихають. Особливо, якщо це класичний шедевр «Три товариші» Ремарка. Це роман про любов, розчарування, біль, взаємодопомогу та справжню чоловічу дружбу. Книга розповідає про трьох друзів втраченого покоління, які майже все втратили, але змогли знову пристосуватись до нормального життя і, незважаючи на всі труднощі теперішнього, ніколи не опускають руки. Твір вартий уваги, аби знову і знову перечитувати його прекрасні рядки. Рекомендуємо кожному прочитати цю щиру та, водночас, сумну історію про кохання і дружбу, адже вона нікого не зможе залишити байдужим.

Джейн Ейр. Золота полиця.jpegСильна особистість в літературі вражає читачів сміливістю, хоробрістю, відчайдушністю. Це людина, з якої завжди хочеться брати приклад. Книга «Джейн Ейр» Шарлоти Бронте має дуже емоційний та романтичний сюжет, розповідає про сильну духом дівчинку. Джейн Ейр є прикладом особистості, яку не зламало життя та обставини, вона завжди залишалася собою, незважаючи ні на що. Головна героїня роману є прикладом щирості та доброти.

Ловець у житі.jpgЗарубіжні виховні романи є значним надбанням у світовій літературі. Вони розповідають про проблеми дорослішання та перехідного стану в житті людини. Книга «Ловець у житі» Джерома Селінджера сповіщає нам про героя-підлітка, розкриває його психологію: він росте над собою, мислить і переосмислює, а вже потім стає повноцінною особистістю. Тому цей літературний шедевр безперечно заслуговує на увагу, адже він покликаний, щоб покращити взаєморозуміння між поколіннями.

Читайте також:
Отримай знижку