Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/atmosfera-zahadkovosti-krashchi-knyhy-v-zhanri-nuar/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Атмосфера загадковості: кращі книги в жанрі нуар

10.02.2021
Відгук

Найкращі книги в жанрі нуар мають властивість обкутувати читача своєю атмосферою. Їх приємно читати пізньої осені або взимку, коли сутінки за вікном віддзеркалюють таємничий дух зі сторінок, коли відчуваєш спорідненість похмурого сюжету з особливим внутрішнім станом, який буває саме в цей час. Безумовно, така література спонукає мислити й відкривати нове.

Наприкінці приходить смерть.jpegТоп книг у жанрі нуар варто розпочати зі творчості Агати Крісті. Її роман «Наприкінці приходить смерть» захопливий і нетиповий водночас. Дія твору відбувається у Стародавньому Єгипті, сюжет наповнений характерними персонажами таємничих жерців, підступних наложниць, східною містикою, що поєднується з бездоганною канвою детективного сюжету.  Це – безумовна класика.

Золотий жук. Збірка оповідань.jpgКоротка проза в жанрі нуару репрезентована творчістю Едгара Аллана По. Його оповідання буквально насичені містикою й  потойбічним духом, а особлива готична атмосфера підкреслює нуарність. Збірка письменника «Золотий жук» — найкращий цьому приклад. 

Пекло.jpgКниги жанру неонуар також вирізняються різноманіттям тематики. Видання Джеймса Роллінса «Пекло» розповідає про командира спецзагону, в якого викрали вагітну дружину. Розслідування несподівано набирає нових обертів та відчиняє двері до потойбіччя містики та жахів. 

Потайна кімната.jpgСповнена атмосферою незвіданого і книжка Йорна Лієра Горста «Потайна кімната». Читачі зіткнуться із загадковими зникненнями самотніх людей, таємницями літніх політиків і поринуть у відчуття справжнього детективного пошуку.

Чорна жоржина.jpgВарто звернути увагу й на детектив Джеймса Еллроя «Чорна жоржина». Смерть однойменної героїні, неповторної красуні, яку знайшли жорстоко вбитою та розчленованою, буквально сколихує місто. Однак розслідування цього злочину зачепить цілу низку трагічних і моторошних подій.

Пастка для Попелюшки.jpgЗагибель однієї з героїнь бачимо і в романі Себастьєна Жапрізо «Пастка для Попелюшки». Стара історія Шарля Перро ніби реінкарнувалася в наш час і запустила цілий клубок розслідувань, загадок та інтриг.

Земля мертвих.jpgСправжнє потрясіння викликає і смерть молодої стриптизерки у виданні Жана-Крістофа Гранже «Земля мертвих». Її тіло було зв’язане за японською методикою шибарі – здається, убивця лишив по собі певне послання. Згодом слідчий, головний герой твору, зрозуміє, що це послання адресоване саме йому.

Дівчина у кризі. Детективний роман про Еріку Фостер.jpgРозслідує вбивство жінки й персонаж твору Роберта Бриндзи «Дівчина у кризі. Детективний роман про Еріку Фостер». Леді-детектив починає копати глибше і розуміє, що перед нею серійна робота.

Дівчата, які нічого не скажуть.jpgТаємничому зникненню дівчат присвячене видання Еріка Рікстеда «Дівчата, які нічого не скажуть». Сюжет у дусі Гічкока демонструє класику – вбивство у спокійному, здавалося б, містечку, де насправді вирують дикі пристрасті.

Таємне життя.jpgВарто згадати і твір Ґійома Мюссо «Таємниче життя письменників». Він розповідає про загадковий острів, на якому живе колись відомий митець, а нині відбуваються дуже моторошні речі. Ці та інші кращі сучасні книги-детективи можна придбати в Книгарні «Є».Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image