Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/7-najyaskravishykh-heroyiv-humanistiv-ta-dobrodijnykiv-v-klasychnykh-knyhakh/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

7 найяскравіших героїв гуманістів та добродійників в класичних книгах

25.08.2020
Відгук

Сучасна зарубіжна класика – це твори, що були написані в минулих сторіччях, але є актуальними і зараз. Вони настільки вражають нас своїм змістом, що заохочують перечитувати їх знову і знову. Такі книжки завжди «модерні», бо в них є неперевершені за своєю людяністю персонажі.

Сучасна зарубіжна класика

Містер Піп.jpgУ творах сучасної зарубіжної класики ми знайшли для вас сім героїв-гуманістів. А розпочнемо нашу добірку з книги Ллойда Джонса «Містер Піп», у якій таким героєм є містер Воттс. Дія роману відбувається під час війни на далекому острові, де Воттс відновлює в школі заняття з дітьми. Ця книжка – про становлення особистості, жахи війни, зраду, відвагу та самопожертву, про те, як важливо завжди залишатися людиною. 

Пригоди короля Мацюся.jpg«Пригоди короля Мацюся» Януша Корчака від видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» - друга книжка нашої добірки. І другий наш герой – малолітній король Мацюсь, якому після смерті батька довелося управляти країною. Дізнавшись про жалюгідне життя дітей у королівстві, він розпочинає реформи, створює дитячий парламент і припиняє війни, що, утім, не подобається сусіднім правителям… 

таємний сад.jpgНадихаючі гуманістичні книги – це і класика англійської літератури, до якої належить роман Френсіса Годґсона Бернета «Таємний сад». Головна героїня твору – Мері Леннокс – завдяки чудесній переміні, яка сталася з нею в таємному саду, вже чимало років є класичним прикладом того, що навіть «невиправна» дитина може не тільки навчитися любити інших людей, але й сама змінювати їх на краще. 

Пригоди Тома Сойєра. Пригоди Геккельберрі Фіна.jpgЗарубіжна класика 19 століття, у якій ми знаходимо сюжети, сповнені людяності, доволі різноманітна, але ми хочемо звернути вашу увагу на твори Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра. Пригоди Гекльберрі Фінна». Отже, четвертий та п’ятий герої нашої добірки – Том Сойєр і Гек Фінн. Незважаючи на різницю у соціальному походженні, розвиненості та звичках, обом хлопчикам властиві такі позитивні якості, як сумлінність, неприйняття расової дискримінації і готовність прийти на допомогу скривдженим – навіть із ризиком для власного життя. 

Останній листок.jpgСвітова класика – це також такі книги, де гуманізм, дружба та добрі вчинки поєднуються з готовністю героя до самопожертви. Яскравий приклад цього –  зворушлива новела О. Генрі «Останній листок». У ній ми знаходимо шостого героя-гуманіста – містера Бермана. Через образ цього з чистою душею і великим серцем художника автор розкриває найкращі риси характеру, притаманні людині.

Казки українською та данською мовами.jpgСнігова королева.jpgЕксклюзивна класика також є в Книгарні «Є», і такі книги можна купити як для подарунка, так і для домашнього читання. «Казки українською та данською мовами» Г. К. Андерсена від видавництва «Сім кольорів» – це унікальне видання не тільки тому, що двомовне, але й тому, що містить малюнки першого ілюстратора цього великого казкаря. І сьома героїня із нашої добірки добрих і людяних персонажів – Герда із казки «Снігова королева».

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image