10 художніх репортажів, що замінять подорожі
Пізнавати нові місця, блукати вуличками омріяного міста можна тепер не виходячи з дому! Так-так, завдяки захоплюючим репортажам про життя у різних куточках планети можна сидіти з горням кави чи чаю і одночасно занурюватись в темп життя десь далеко в Латинській Америці. Не вірите? Тоді ловіть 10 незабутніх репортажів від журналістів та першопрохідців, які розкажуть вам, як воно.
Репортажі про Україну та сусідів
Смачна і соковита «Рибка дядечка Завена» від української журналістки та гастроблогерки Ольги Карі розкаже вам про нетуристичну Вірменію. Веселі та сумні історії, почуті під час багатих застіль та досліджень живої природи, розкажуть вам про Вірменію, якої ви не знаєте, виплекають у вас любов до цієї незвіданої країни та її людей.
Символічна збірка репортажів «Бухарест: пил і кров» Малґожати Реймер тонко описує румунське життя. Сусіди, про яких ми так мало знаємо, мають свої скелети в шафі, свої болючі історії та прикрощі.
Щоб не ходити далеко, почитайте про життя Криму у 2014-2019 роках у збірці репортажів з метафоричною назвою «Загублений острів». Журналістка Надія Гуменюк в розповідях пенсіонерів та підприємців, студентів та громадських активістів розказує історію анексованого Криму. Історію, яка триває.
Репортажі про Схід
У збірці репортажів «На схід до Тартарії» американського геополітика Роберта Д. Каплана дізнаємось про Балкани, Близький Схід та Кавказ із розмов з інтелектуалами, політиками та звичайними перехожими.
Збірка репортажів «Півмісяць, хрест і павич» Світлани Ославської описує іншу Туреччину, невидиму погляду туриста-обивателя. Суспільне та політичне життя багатоетнічної та мультирелігійної Туреччини постає на сторінках книги у розповідях меншості: біженців, «терористів» та релігійних відступників (християн, єзидів).
Не виданий досі Єгипет зустрічаємо у репортажах поляка Пьотра Ібрагіма Кальваса. «Єгипет: харам, халяль» витворює багатоголосу мозаїку сучасного життя Єгипту, в якому поруч живуть копти і суфії, секуляристи та салафіти, феміністки та підлітки-бунтарі.
Глобалізований і модернізований Китай постає зовсім іншим, ніж ми його знаємо, на сторінках книги Роба Ґіффорда «Китайський шлях». Зубожілі селяни, водії, тибетські ченці й інші звичайні люди, з якими поспілкувався кореспондент, показують нам ще один погляд на Китай та його можливу роль у розвитку світу.
Художні репортажі з-за океану
Пізнати глибше суперечливу Ісландію, в якій китобої виловлюють китів, полісмени не носять зброю, а суспільство стоїть на порозі ґендерної рівності, допоможе «Лабораторія Ісландія» Ярослави Куцай.
«Короткі мандрівки з Боґоти» британця Тома Файлінґа розповідають про далеку й незвідану Колумбію, у якій партизани, кокаїновий бізнес, викрадення людей та міжкультурні конфлікти не залишилися в минулому. Яка Колумбія зараз та що на неї чекає у недалекому майбутньому, читайте у репортажах Файлінґа.
Валерій Кришень – сміливець, який вирішив подолати шлях у тисячі кілометрів і таки проїхати світ. У книжці «Проїду світ» український авантюрист розповідає, що йому дала подорож навколо світу і що він дізнався про світ і про себе.