Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/zirka-menzatyuk/?PAGEN_2=2&forgot_password=yes
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Зірка Мензатюк - книги та біографія

Зірка Мензатюк

Книги Зірки Мензатюк — це яскраві й захопливі оповідання для дітей та підлітків, просякнуті українськими національними мотивами. Її творчість відзначили низкою літературних нагород, серед яких — премія ім. Наталі Забіли, премія ім. Лесі Українки та відзнака Міжнародного літературного конкурсу в США.

Зірка Захаріївна Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в с. Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області. Вищу журналістську освіту здобувала у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Варто зазначити, що вступ до цього навчального закладу дався Зірці Мензатюк нелегко: тут їй у пригоді стали численні публікації в газетах, призові місця на олімпіадах та рекомендація від Спілки письменників. Після навчання Зірка Захаріївна працює кореспонденткою в газетах «Прапор перемоги», «Радянська Україна» та «Вісті з України», однак згодом така робота їй набридає, письменниця усвідомлює, що пише не те, що хотіла б, і що її покликання полягає зовсім в іншому.

Літературна біографія Зірки Мензатюк починається у 1988 році, коли письменниця покидає посаду журналіста-кореспондента, щоби повністю зосередитися на художній творчості. Хоча писати письменниця починає ще в дитячі роки: ще з 11 років її вірші починають друкувати в районній та обласній газетах. Письменниця працює в жанрах казки, оповідання, нарису та есе. Спершу її твори спорадично друкувалися в газетах і журналах, зокрема в «Літературній Україні», «Соняшнику», «Барвінку» та ін.

1990 року видана перша книга казок під назвою «Тисяча парасольок». Згодом опубліковані збірки «Арніка» та «Мільйон мільйонів сестричок». Однак, у дев’яностих на українському книжковому ринку відбувається криза: книжки майже не видають. Твори Мензатюк це теж не оминає. Та попри це, вона продовжує писати, і вже через деякий час починаючи з 1998 року її казки радують діток на сторінках книжок.

В оповіданнях Зірка Мензатюк намагається знайомити молодших читачів із національною культурою, розвивати українську мову й літературу.

Якщо вам до вподоби творчість Зірки Мензатюк, то радимо також звернути увагу на казки Василя Королева-Старого — ще одного чудового українського дитячого автора.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image