Євген Сверстюк - книги та біографія
Євген Сверстюк – український культурний діяч, письменник, критик та філософ. Вважається одним з інтелектуальних лідерів національно-демократичного руху. Народився 13 грудня 1927 року в селі Сільце нині Волинської області у селянській родині. Завершив Львівський державний університет за напрямом «логіка та психологія» філологічного факультету і якийсь час працював викладачем української мови та літератури.
Своє життя письменник присвятив боротьбі за свободу – у 1972 році був заарештований за участь у «Самвидаві» та за протести проти незаконних судів. Саме він є автором найважливішого тексту українського самвидаву «З приводу процесу над Погружальським». Слідство у справі Сверстюка тягнулося більше року, після чого його засудили до семи років таборів суворого режиму і п’яти років заслання. Так Євген став політв’язнем радянського режиму. На засланні працював столяром геологічної експедиції. У 1989 році Євген засновує православну газету «Наша віра».
Твори та вірші Євгена Сверстюка об’єднані загальною ідеєю боротьби українців за незалежність протягом кількох століть. За своє життя він здебільшого друкувався у журналах («Вітчизна», «Дніпро», «Жовтень», «Дукля»), газетах та самвидавах. Окремою книгою Євгена Сверстюка вийшов його аналіз-есей «Собор у риштованні» у 1970 році про «Собор» Олеся Гончара.
У 1995 році письменник був нагороджений Державною премією України імені Тараса Шевченка за книгу «Блудні сини України», а в 2014 – премією «Світло справедливості». До кінця життя був дійсним членом Української Вільної Академії Наук.
Шукаєте щось українське для своїх дітей? Обов’язково зверніть увагу на твори для дітей Олександра Гавроша.
Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена