Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/tomas-gardi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Томас Гарді - книги та біографія

Томас Гарді

Томас Гарді — англійський романіст, новеліст і поет.

Томас Гарді народився в 1840 році.. Батько Томаса працював у другому поколінні каменотесом і будівельником. Томас разом з двома своїми сестрами й братом росли в ізольованій сільській місцевості усе їхнє село складалося з восьми будинків у яких мешкали робітники. Обов'язкової освіти в ті роки не було, і більшість сільських дітей виростали, так ніколи і не навчившись елементарній граматиці. Але Томаса в дев'ятирічному віці відправили на навчання в школу в Дорчестері, а у вільний час Томас багато читав. У 16 років він закінчив школу. Від батька й діда він перейняв любов до будівництва, і вирішив почати кар'єру архітектора. П'ять років він навчався в Дорчестері, а в 1862 році він переїздить до Лондона. Там він влаштовується на роботу до відомого в той час архітектора Артура Бломфельда, який навчає його відновленню будівель особливо церков. Згодом він переїздить до Лондона, де навчається живопису і починає самостійно вивчати грецьку і латинську мову — з п'ятої до восьмої ранку кожного дня. У 1867 році, коли Гарді повертається в Дорчестер, де отримує замовлення із проектування та відбудови церков, у той час він вже працює над своїм першим романом — «Відчайдушні кошти», який був опублікований в 1871.

Про Томаса Гарді, як про письменника дізналися після виходу роману «Подалі від шаленої юрми». Коли Гарді мав достатньо коштів, то він остаточно перебирається в Дорчестер. Де було побудовано будинок план якого створив він сам у ньому він живе зі своєю дружиною Еммою. З 1887 він почав писати оповідання. Через свої оповідання він ще більше прославляється і ім'я Томас Гарді стало добре відомим в літературних колах, а лондонські тижневики добре платили за публікації його оповідань.Загалом Було видано три збірки його оповідань — «Уессекська розповіді», «Група шляхетних дам» і «Маленькі іронії життя». У 1912 померла його дружина від серцевої недостатності. Гарді, якому в той час було 72, був здоровим, як для свого віку, але він уже кілька років не писав романів, після того, як останні романи були сильно піддані критиці вікторіанських читачів. І він почав писати тільки вірші, в основному про свої взаємини з Еммою, зі своїми рідними та про сільське життя. У Своїй творчості він залишився вірним своїм принципам. Четверта і остання збірка його розповідей, яка вийшла друком називалася — «Змінися, людино». Після виходу збірки авторитет Гарді, як особистості й автора зростає. У 1910 він отримав орденом «За заслуги», а в день своєї сімдесят другої річниці - Золоту медаль Королівського літературного суспільства. У 1913 став доктором літератури Кембриджського та Оксфордського університету. Через два роки після смерті першої жінки він одружується на своїй близькій подрузі, Флоренс Емілі Дагдейл дитячій письменниці. Помер Гарді в Дорчестері 11 січня 1928.

Українською мовою книги Томаса Гарді виходять у таких видавництвах, як: «Фабула» та «КМ-БУкс». Особливою популярністю користується роман «Подалі від шаленої юрми».

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image