Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/tomas-gardi/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Томас Гарді

Томас Гарді

Життєпис

Томас Гарді — англійський романіст, новеліст і поет.

Томас Гарді народився в 1840 році.. Батько Томаса працював у другому поколінні каменотесом і будівельником. Томас разом з двома своїми сестрами й братом росли в ізольованій сільській місцевості усе їхнє село складалося з восьми будинків у яких мешкали робітники. Обов'язкової освіти в ті роки не було, і більшість сільських дітей виростали, так ніколи і не навчившись елементарній граматиці. Але Томаса в дев'ятирічному віці відправили на навчання в школу в Дорчестері, а у вільний час Томас багато читав. У 16 років він закінчив школу. Від батька й діда він перейняв любов до будівництва, і вирішив почати кар'єру архітектора. П'ять років він навчався в Дорчестері, а в 1862 році він переїздить до Лондона. Там він влаштовується на роботу до відомого в той час архітектора Артура Бломфельда, який навчає його відновленню будівель особливо церков. Згодом він переїздить до Лондона, де навчається живопису і починає самостійно вивчати грецьку і латинську мову — з п'ятої до восьмої ранку кожного дня. У 1867 році, коли Гарді повертається в Дорчестер, де отримує замовлення із проектування та відбудови церков, у той час він вже працює над своїм першим романом — «Відчайдушні кошти», який був опублікований в 1871.

Про Томаса Гарді, як про письменника дізналися після виходу роману «Подалі від шаленої юрми». Коли Гарді мав достатньо коштів, то він остаточно перебирається в Дорчестер. Де було побудовано будинок план якого створив він сам у ньому він живе зі своєю дружиною Еммою. З 1887 він почав писати оповідання. Через свої оповідання він ще більше прославляється і ім'я Томас Гарді стало добре відомим в літературних колах, а лондонські тижневики добре платили за публікації його оповідань.Загалом Було видано три збірки його оповідань — «Уессекська розповіді», «Група шляхетних дам» і «Маленькі іронії життя». У 1912 померла його дружина від серцевої недостатності. Гарді, якому в той час було 72, був здоровим, як для свого віку, але він уже кілька років не писав романів, після того, як останні романи були сильно піддані критиці вікторіанських читачів. І він почав писати тільки вірші, в основному про свої взаємини з Еммою, зі своїми рідними та про сільське життя. У Своїй творчості він залишився вірним своїм принципам. Четверта і остання збірка його розповідей, яка вийшла друком називалася — «Змінися, людино». Після виходу збірки авторитет Гарді, як особистості й автора зростає. У 1910 він отримав орденом «За заслуги», а в день своєї сімдесят другої річниці - Золоту медаль Королівського літературного суспільства. У 1913 став доктором літератури Кембриджського та Оксфордського університету. Через два роки після смерті першої жінки він одружується на своїй близькій подрузі, Флоренс Емілі Дагдейл дитячій письменниці. Помер Гарді в Дорчестері 11 січня 1928.

Українською мовою книги Томаса Гарді виходять у таких видавництвах, як: «Фабула» та «КМ-БУкс». Особливою популярністю користується роман «Подалі від шаленої юрми».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.