Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/red-yard-kipling/?PAGEN_2=11&forgot_password=yes
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ред'ярд Кіплінґ - книги та біографія

Ред'ярд Кіплінґ

Редьярд Кіплінг (1865-1936) – поет та прозаїк, якого також називали співцем британського імперіалізму. Батьки назвали автора в честь озера Радьєрд, де вони познайомилися. Витоки творчості письменника можна знайти в дитинстві, адже народився письменник у Бомбеї, який тоді був у складі індійської колонії Британської імперії. Перші роки життя, сповнені екзотичними звуками та краєвидами Індії, за словами самого письменника, були досить щасливими для нього. У п’ятирічному віці батьки відправили його до Англії в пансіон, де він провів шість років. Там з ним погано поводилися, через що він до кінця життя страждав від безсоння. Далі автора направили до Девонського училища, щоб він отримав змогу вступити до елітної воєнної академії. Там друг його батька, директор навчального закладу, прививав майбутньому письменнику любов до літератури. Але через проблеми із зором Кіплінг не вступив до академії і повернувся до Індії, де працював репортером та почав публікуватися.

За життя Кіплінг написав велику кількість прозових та поетичних творів, казок для дітей та публіцистики. Талант його був невичерпний, мова – багата та точна, вигадка – сповнена правдоподібності, всі його широкі вражаючі знання, вирвані з справжнього життя, в багатогранності виблискують на сторінках книг. Усіх цих характеристик цілком достатньо, щоб геній творця належав цілому людству. Але, на жаль, Кіплінг відмовився від цього і втиснув свій талант у межі британського імперіалізму. Та, все ж таки, інколи він, сам того не бажаючи, проговорювався. Всередині в письменника було багато тем, заборонених навіть для нього самого. Це обтяжувало його і зрідка проникало на сторінки творів.

Редьярд Кіплінг став першим англійцем, який отримав Нобелівську премію (1907). Свого часу йому платили шилінг за кожне слово, написане ним попри те, що не менш талановиті колеги не отримували й десятої частини такого заробітку. Ще автор писав тільки чорними чорнилами й кілька років був членом масонської ложі з приблизно 1885 року. Цікавим фактом є те, що Багіра із «Книги Джунглів» була в оригіналі чоловічої статі, але радянські перекладачі вирішили інакше.

У 1915 році під час Першої Світової загинув його єдиний син (також у нього було дві доньки), що стало великим ударом для письменника. Він чотири роки намагався дізнатися, що трапилося насправді, але навіть тіла не було знайдено. Помер письменник 1936 року в Лондоні.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image