Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/o-genri/?PAGEN_2=3&forgot_password=yes
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

О. Генрі

Життєпис

О. Генрі — відомий у всьому світі американський письменник, який вважається майстром жанру короткого оповідання. Його роботам притаманний гумор і неочікувані сюжетні повороти. Справжнє ім’я автора — Вільям Сідні Портер.

Народився майбутній письменник 11 вересня 1862 року у місті Ґрінсборо, що в штаті Північна Кароліна.

Коли Вільяму було 3 роки його мати помирає від туберкульозу і він з батьком перебирається жити до бабусі по маминій лінії. Після закінчення школи у віці 16 років влаштовується працювати в аптеку, а вже за рік отримав ліцензію фармацевта. В аптеці Вільям Портер пропрацював три роки й був змушений переїхати до Техасу через проблеми зі здоров’ям. В Техасі він працює на різних роботах серед них такі, як: банкір, касир, бухгалтер, землевпорядник. А у 1894 році він береться видавати розважальний журнал — «The Rolling Stone», майже цілком заповнений його власними нарисами, жартами, віршами та малюнками. Через рік журнал припиняє своє існування через фінансові проблеми. У грудні цього ж року Вільяма Портера було звинувачено у розтраті грошей банка. Після чого автор пів року переховується від правоохоронців у Гондурасі, в Південній Америці. Згодом він повертається в Техас, де його все ж таки арештовують і він три роки проводить у в’язниці, де працює фармацевтом і пише оповідання, підшукуючи собі псевдонім. Зрештою, він зупинився на варіанті О. Генрі існує кілька теорій чому саме цей варіант обрав Вільям.

Після виходу з в’язниці він перебирається жити до Нью-Йорка, де живе за гроші, які отримує за свої оповідання.

У останні роки свого життя письменник хворіє на цироз печінки та діабет. Помер автор 5 червня 1910 року.

За своє життя О. Генрі написав лише один роман — «Королі і капуста», який вийшов друком у 1904 році. Окрім цього роману з під пера американського письменника вийшло майже 300 оповідань та новел. Усі вони були зібрані в збірки оповідань, серед яких найпопулярніші, такі як: «Чотири мільйони», «Світильник, що палає», «Серце Заходу», «Голос міста», «Шляхетний шахрай», «Шляхи долі», «Вибране» і «Ділові люди».

Вклад О. Генрі в світову й особливо в американську літературу важко переоцінити його роботи вивчають в університетах та у школах. А через 8 років після його смерті в пам'ять про письменника була заснована премія О. Генрі, яка вручається щорічно.

Українською мовою книги О. Генрі видають такі видавництва, як: «Фабула», «Рідна мова», «КМ-Букс» і «Толока». Кожна нова книга американського класика, яка виходить українською мовою одразу попадає у список топ-продажів на українському книжковому ринку і це не дивно, адже О Генрі не знає собі рівних у майстерності точно і виразно зобразити усі деталі, гостро побудувати сюжет і, звісно, у винахідливості при створенні несподіваних розв'язок.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 15:00 13.04.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%