Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mykhayl-bulhakov/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Михаил Булгаков - книги та біографія

Михаил Булгаков

Михайло Булгаков – письменник і драматург, який жив та творив і в Україні. Стиль автора відзначається високою образністю, поетичним світосприйняттям, містифікаціями, іронією. Булгаков належить до когорти найталановитіших письменників ХХ століття.

Народився Булгаков 1891 року у Києві. Батько Михайла Афанасій Іванович був доцентом Київської духовної академії, знав кілька мов. Михайло був первістком, найстаршим із-поміж п’яти дітей у сім’ї. Як свідчить біограф Булгакова Павло Попов, Михайло змалку мав потяг до читання й письменництва. Перше оповідання майбутній класик написав, коли мав сім років. Уже навчаючись у гімназії, Михайло запевняв свою сестру Надію, що стане письменником. Вже тоді він писав оповідання й драми. Булгакова приваблювали богемні професії, проте він вибрав професію лікаря – фах, яким заробляли на хліб багато його родичів. Після закінчення медичного факультету Київського імператорського університету Святого Володимира у 1916 році Михайло ніс службу на фронті у воєнному госпіталі Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському. Пізніше Булгакова перевели в сільську лікарню у Смоленській губернії, де він виконував обов'язки управляючого. За час роботи в сільській лікарні через нього пройшло більше 15 тисяч пацієнтів, а також він провів чимало успішних хірургічних операцій. Про всі ці досвіди Михайло Булгаков згодом розповість в оповіданнях «Записки юного лікаря».

У лютому 1918 року Булгаков із дружиною Тетяною повернувся до Києва, де зайнявся приватною практикою: лікував від венеричних хвороб. Під час радянсько-української війни в місті часто змінювалася влада. Булгакова мобілізували в армію УНР, однак звідти він утік. Зрештою, він потрапив до лав «білих». Пережите знову описує на папері.

Після переїзду з полком на Північний Кавказ Булгаков усе більше віддаляється від медицини й починає працювати в газетах. Пише п’єси (іноді агітаційні), фейлетони. У 1921 року Булгаков переїздить до Москви, сподіваючись на перспективи у письменницькій кар’єрі. Та не все виявилося легко: перед тим, як знайти роботу журналістом, Булгакову довелося попрацювати конферансьє, інженером, актором у мандрівному колективі. У 1930 році, після розмови зі Сталіним, Булгаков стає режисером-асистентом Московського художнього академічного театру.

Над головною працею – романом «Майстер і Маргарита» – Булгаков працював в останні роки життя. Дослідники творчості Булгакова стверджують, що образ Маргарити автор змалював зі своєї третьої дружини. Біографічним є й роман «Біла гвардія». Булгаков не таївся зі своїми імперськими поглядами щодо України. Проте значну частину життя він провів у Києві – місті, яке мало великий вплив на його творчість.


Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image