Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mykhayl-bulhakov/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Михаил Булгаков

Михаил Булгаков

Життєпис

Михайло Булгаков – видатний російський письменник і драматург, який жив та творив і в Україні. Стиль автора відзначається високою образністю, поетичним світосприйняттям, містифікаціями, іронією. Булгаков належить до когорти найталановитіших письменників ХХ століття.

Народився Булгаков 1891 року у Києві. Батько Михайла Афанасій Іванович був доцентом Київської духовної академії, знав кілька мов. Михайло був первістком, найстаршим із-поміж п’яти дітей у сім’ї. Як свідчить біограф Булгакова Павло Попов, Михайло змалку мав потяг до читання й письменництва. Перше оповідання майбутній класик написав, коли мав сім років. Уже навчаючись у гімназії, Михайло запевняв свою сестру Надію, що стане письменником. Вже тоді він писав оповідання й драми. Булгакова приваблювали богемні професії, проте він вибрав професію лікаря – фах, яким заробляли на хліб багато його родичів. Після закінчення медичного факультету Київського імператорського університету Святого Володимира у 1916 році Михайло ніс службу на фронті у воєнному госпіталі Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському. Пізніше Булгакова перевели в сільську лікарню у Смоленській губернії, де він виконував обов'язки управляючого. За час роботи в сільській лікарні через нього пройшло більше 15 тисяч пацієнтів, а також він провів чимало успішних хірургічних операцій. Про всі ці досвіди Михайло Булгаков згодом розповість в оповіданнях «Записки юного лікаря».

У лютому 1918 року Булгаков із дружиною Тетяною повернувся до Києва, де зайнявся приватною практикою: лікував від венеричних хвороб. Під час радянсько-української війни в місті часто змінювалася влада. Булгакова мобілізували в армію УНР, однак звідти він утік. Зрештою, він потрапив до лав «білих». Пережите знову описує на папері.

Після переїзду з полком на Північний Кавказ Булгаков усе більше віддаляється від медицини й починає працювати в газетах. Пише п’єси (іноді агітаційні), фейлетони. У 1921 року Булгаков переїздить до Москви, сподіваючись на перспективи у письменницькій кар’єрі. Та не все виявилося легко: перед тим, як знайти роботу журналістом, Булгакову довелося попрацювати конферансьє, інженером, актором у мандрівному колективі. У 1930 році, після розмови зі Сталіним, Булгаков стає режисером-асистентом Московського художнього академічного театру.

Над головною працею – романом «Майстер і Маргарита» – Булгаков працював в останні роки життя. Дослідники творчості Булгакова стверджують, що образ Маргарити автор змалював зі своєї третьої дружини. Біографічним є й роман «Біла гвардія». Булгаков не таївся зі своїми імперськими поглядами щодо України. Проте значну частину життя він провів у Києві – місті, яке мало великий вплив на його творчість.


Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 7%

Промокод діє
тільки сьогодні

Промокод: YE7
Отримай додаткові -7%