Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mikola-kulish/?PAGEN_2=1&forgot_password=yes
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Микола Куліш - книги та біографія

Микола Куліш

Микола Куліш — український драматург. Разом із багатьма іншими українськими культурними діячами XX століття належить до покоління «Розстріляного відродження».  

Народився митець 18 грудня 1892 року в селищі Чаплинка (сьогодні це Херсонська область). Змалечку наймитував, оскільки походив із родини наймитів. Навчався спершу в церковнопарафіяльній школі, потім в училищі. 

У біографії Миколи Куліша з навчанням є один цікавий факт. Один учитель церковнопарафіяльної школи зібрав для Куліша значну (100 карбованців) суму, щоб він зміг продовжити студіювати науку в училищі.  

Ще пізніше майбутній письменник вступив до Одеського університету, але через Першу світову війну  змушений був навчатися у школі прапорщиків. Війна для Куліша минула на передовій; Микола отримав поранення та контузію, що позначилося на його подальшому здоров’ї. Опісля війни митця декілька разів ув’язнювали за його політичні погляди.  

З 1925 року проживає у Харкові та починає відігравати важливу роль у літературному та культурному житті. У той період Куліш знайомиться з іншими знаковими митцями (М. Хвильовим, Остапом Вишнею, В. Сосюрою, Ю. Яновським, П. Тичиною та іншими), головує у ВАПЛІТЕ, допомагає створювати новий український театр, друкується в журналах і альманахах.  

1934 року Куліша арештовують за нібито належність до націоналістичної терористичної організації та засуджують до десятирічного терміну соловецьких таборів.  Там у листопаді 1937 року його розстріляли в урочищі Сандармох. 

Ще цікаві факти про Миколу Куліша далі: 

  • його відрахували з училища за неповагу до начальства й організацію гуртків;

  • перед тим як вирушити на фронт, він утік із казарми, щоб побачитися з нареченою;

  • писав твори майже 30 років, а розпочинав із сатиричних віршів, фейлетонів; 

  • першу та останню його п’єси вважають втраченими;

  • найпопулярніші драми «Мина Мазайло», «Народний Малахій» висміюють комуністичні ідеали та цінності. 

  • його ув’язнення на Соловках відбувалося в умовах суворої ізоляції.

Читайте також про Богдана-Ігоря Антонича, вірші цього автора, його поетику, лірику та символізм.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image