Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/kharuki-murakami/?PAGEN_2=1&forgot_password=yes
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Харукі Муракамі - книги та біографія

Харукі Муракамі

Харукі Муракамі — японський письменник та перекладач.

Народився він в місті Кіото 12 січня 1949 року, а вже через рік сім’я Муракамі переїхала до містечка Асія.

Батько Харукі працював у школі та викладав японську мову і літературу. Дідусь майбутнього письменника був будиським священиком і мав у своєму розпорядженні невелечкий храм.

У школі Харукі особливо не відрізнявся від інших учнів. Після школи вступив до Університету Васеда, де навчався на спеціальності «класична драма»

У 1971 році одружився зі своєю однокласницею Єко і їхній шлюб триває й досі, згодом вони переїжджають до Токіо, де Харукі разом з братом відкривають джаз-бар «Пітер Кет».

У квітні 1978 року під час бейсбольного матчу Харукі Муракамі раптово зрозумів, що міг би стати письменником. За словами самого Муракамі: «До мене просто прийшла ця думка і все». Муракамі перші свої твори писав у барі після його закриття кульковою ручкою у звичайних зошитах. І так в 1979 році у світ виходить його перша повість «Слухай пісню вітру». За цю розповідь Харукі Муракамі отримує одразу дві престижних літературних нагороди — «Гундзи сіндзін-се» і «Премію імені Номи», а до кінця року повість поставила рекорд серед продажів дебютних книг.

А у 1979 друком виходить його друга повість — «Пінбол 1973»

У 1981 році Харукі Муракамі продає бар і вирішує стати професійним письменником і так у 1982 році у світ виходить його дебютний роман «Полювання на овець».

У період з 1983 - 1984 року автор написав три збірник оповідань.

У 1985 Харукі завершує свій другий роман — «Країна Чудес без гальм і Кінець Світу», згодом за цей роман він отримує премію «Танідзакі» — одну з найпрестижніших літературних нагород в Японії. У тому ж році з під пера автора вийшло, ще дві збірки оповідань одна з яких для дітей.

У 1987 році автор переїхав до Лондона, де й він видав свій новий роман — «Норвезький ліс». Після чотирьох років життя в Англії у 1991 році автор разом з дружиною вирішує переїхати до США, де Харукі Муракамі влаштовується працювати у Принстонський університет. В Америці автор прожив 5 років і за цей час він написав 7 книг.

З 2001 року і до сьогодні автор мешкає біля узбережжя моря в маленькому містечку Оісо. Саме тут він закінчив роботу над своїм 10 романом, який був виданий у 2002 році та називається — «Кафка на пляжі».

Окрім того, що Харукі пише книги він також і займається перекладами й так у 2003 році він заново переклав роман Селінджера «Ловець у житі», який згодом поставив новий рекорд серед продажів перекладної літератури в Японії початку нового століття.

У 2006 році Харуку Муракамі був нагороджений премією імені Франца Кафки.

28 травня 2009 року Японії почався продаж нового роману Харукі Муракамі «1Q84». І Весь стартовий тираж книги був розкуплений того ж дня за кілька годин.

Твори письменника дуже різнопланові їх важко віднести до якогось одного жанру і кожен зможе знайти у них, щось цікаве саме для себе.

Українською мовою книги японського письменника виходять у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» особливою популярністю серед українських читачів користується книга «Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі». Критики відзначають цей роман, як один з найкращих у Харукі Муракамі.

У 1990-тих він вів телепередачу на японському телебаченні, де розповідав про західну музику та субкультури, які у той час були дуже популярні у Європі. Окрім літератури одним із захоплень письменника є марафонський біг. Також дуже любить джаз і як зазначає сам автор, що у своїй колекції джазових пластинок має понад 40 тисяч екземплярів.

На сьогодні Харукі Муракамі є найпопулярнішим японським письменником, який написав вже понад 50 романів кожна його книга стає бестселером, як у Японії так і в усьому світі.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image