Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dzhordzh-orvell/?PAGEN_2=6&forgot_password=yes
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Джордж Орвелл - книги та біографія

Джордж Орвелл

Джордж Орвелл — британський письменник і публіцист справжнє ім'я, якого — Ерік Артур Блер. Народився майбутній автор 1903 року в Індії, яка в той час була у складі Британської імперії, де його батько служив у британській спецслужбі. У школі Орвелл навчався на відмінно і згодом отримав стипендію й продовжив навчання в Ітонському коледжі. З 1922 до 1927 року служив у поліції Бірмі, після чого повернувся до Англії, де й почав писати перші свої художні твори. Згодом він переїхав до Парижа з чітким наміром стати письменником.У 1936 році одружується, а через пів року відправляється до Іспанії, де триває громадянська війна. Джордж Орвелл вступає у ряди лівих ополченців, які хоч і є комуністами, але виступають проти Сталіна. Майже пів року він провів на фронті, де його було поранено ворожим снайпером у горло і він був змушений повернутися до Лондона на лікування.

Варто зазначати, що саме Орвелл вів поняття «холодна війна», яке згодом стало популярним і широко вживаним. А під час Другої світової війни він веде антифашистську передачу на Бі-бі-сі. Помер автор у Лондоні 1950 року від туберкульозу.

Першою книгою, яка вийшла з під пера автора й була надрукована була автобіографічна повість «Фунти лиха в Парижі та Лондон». Після цього у світ вийшли, ще такі книги, як: «Дні в Бірмі», «Дитина Каталонії» та ряд інших книг та романів, але жоден з них не приніс автору серйозного визнання. Аж поки у 1945 році не вийшла друком його розповідь-притча, алегорія на революцію, яка відбулася в 1917 році — «Колгосп тварин».

Після цього у 1949 році виходить його наступний роман-антиутопія «1984» і саме цей роман приносить автору світове визнання. Ця книга перевертає свідомість цілим поклонінням. У ній ідеться про те, як тоталітарне суспільство знищує усі права й свободи людини, а замість цього вкорінює у свою політику терор і насильство. Саме у цій книзі вперше прозвучав усім добре відомий вираз «Великий Брат стежить за тобою».

Окрім художніх творів Джордж Орвелл також писав статті соціально-критичного і культурологічного характеру. У Британії усі його твори видали у 20 томах, а загалом книги автора перекладені на 60 мов світу.
Українською мовою книги Джорджа Орвелла виходять у видавництві «Видавництво Жупанського» з новим не цензурованим перекладом. Особливий інтерес в українських читачів викликають такі книги, як: «1984», «Дитина Каталонії» та «Колгосп тварин».

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image