Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dejl-karnehi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Дейл Карнегі - книги та біографія

Дейл Карнегі

Дейл Карнегі – американський письменник та лектор, а також розробник відомих курсів із самовдосконалення, публічних виступів, корпоративних тренінгів та продажів, який народився 1888 року у Мервілі (Міссурі) у бідній сім’ї фермерів. Коли майбутньому письменнику виповнилося 16 років, сім’я переїхала до Воренсбургу, де той відвідував безкоштовний педагогічний коледж навіть попри те, що йому було потрібно прокидатися о 4 ранку, щоб доїти батьківських корів. Кинувши коледж через те, що не здав екзамен з латини, хлопець почав працювати. Назбиравши 500 доларів (зараз $ 12900), він поїхав навчатися до Американської академії драматичних мистецтв, але не здобув визнання як актор. Водночас йому прийшла ідея навчати публічних виступів і на той час це була «ідея на мільйон», адже тоді американці надзвичайно бажали мати більше впевненості в собі.

Першу книгу він написав разом із Джозефом Езенвайзом у 1915 році, яка мала назву «Мистецтво публічних виступів». Перша самостійна книга була випущена у 1926 під назвою «Публічний виступ: практичний курс для бізнесмена», але найбільшу популярність Дейл Карнегі отримав після публікації «Як здобувати друзів та впливати на людей» (1936), яка за кілька місяців мала аж 17 додаткових накладів. До моменту смерті Дейла Карнегі було продано п’ять мільйонів примірників 31 мовою, а також університет Дейла Карнегі мав 450 000 випускників. Останньою книгою, написаною безпосередньо лектором, була «Як подолати неспокій та почати жити» (1948). Загалом він написав 12 книг, дві з яких були оформлені його дружиною на основі записів та нотаток чоловіка.

Цікаво, що в 1922 році письменник змінив написання свого прізвища з «Carnagey» на «Carnegie» і швидше за все він зробив це у маркетингових цілях. В той час надзвичайно відомим був підприємець мільйонер Ендрю Карнегі, якого автор часто згадував у своїх книгах. Інститут Дейла Карнегі був заснований у 1912 році і зараз репрезентований у 90 країнах, а його випускниками стали вісім мільйонів людей. Теорії лектора були дуже популярними та допомогли багатьом – Дейл Карнегі навіть вів власну колонку в одній із Нью-Йоркських газет, де давав відповіді на запитання читачів. За офіційною версією письменник помер від лімфоми у 1955 році, але після книги «Як втратити друзів та віддаляти людей» Ірвінга Треслера з’явилися чутки, що він закінчив життя самогубством.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image