Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/charlz-bukovski/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Чарльз Буковскі

Чарльз Буковскі

Життєпис

Чарльз Буковскі – американський поет та прозаїк, автор шести романів, понад тридцяти збірок поезії та сценарія фільму, народився у 1920 році. Батько Генрі жорстко бив як і власного сина, так і дружину. У тринадцятирічному віці у Чарльза почало розвиватися акне – важке запалення сальних залоз. Прищі вкривали все обличчя, спину, руки, навіть порожнину рота. Буковскі характеризував цей стан як психосоматичну реакцію на жахи власного дитинства. Враховуючи важку ситуацію в сім'ї та складнощі в соціалізації, Чарльз почав відвідувати Публічну бібліотеку Лос-Анджелеса, де серйозно захопився читанням, яке залишилось одним з його головних хобі на все життя. Також у підлітковому віці він познайомився із алкоголем, який, за словами письменника, допомагав йому тікати від реальності.

Практично всі твори Чарльза Буковскі він списував із себе самого. У творчості часто використовується alter ego письменника, яке можна назвати «ліричним антигероєм» – Генрі Чінаскі. Люди, які досліджували написані твори, вказували на те, що головними темами його творчості були алкоголізм, самотність, класична музика, сцени з власного дитинства, улюблені автори, божевілля, письменництво, натхнення, перегони на іподромі, любов, секс та жінки. Сам письменник, розповідаючи про центральну тему власної прози, вказував «Життя – з маленької "ж"». Чарльз Буковскі неодноразово вказував, що не пише про непристойності, а про непривабливу сторону життя, в якій він сам опинився: «Я жив з алкоголіками; жив майже без грошей; не життя, а суцільне безумство. Доводиться про це писати». Автор говорив, що натхнення він брав із «прибитих життям людей» – і вважав саме їх своєю основною читацькою аудиторією.

Не тільки алкоголь був для Буковскі стимулом для письма, також важливе місце займали перегони на іподромі та класична музика. Сам письменник говорив, що однією із найважливіших причин, чому він любив класичну музику, було те, що саме вона допомагала виживати. А перегони були для нього стимулятором творчості, адже коні допомагали бачити, чи є у людини сила характеру. Також Буковскі отримував окремі емоції не тільки від змагання, а й від самих іподромів. Письменник говорив, що починав багато бачити в іншому світлі, коли дивився на обличчя інших людей, особливо тих, хто програв. Помер письменник у 1994 році, на його надгробку була вигравіювана епітафія «DON`T TRY».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.