Чарльз Буковскі - книги та біографія

Чарльз Буковскі – американський поет та прозаїк, автор шести романів, понад тридцяти збірок поезії та сценарія фільму, народився у 1920 році. Батько Генрі жорстко бив як і власного сина, так і дружину. У тринадцятирічному віці у Чарльза почало розвиватися акне – важке запалення сальних залоз. Прищі вкривали все обличчя, спину, руки, навіть порожнину рота. Буковскі характеризував цей стан як психосоматичну реакцію на жахи власного дитинства. Враховуючи важку ситуацію в сім'ї та складнощі в соціалізації, Чарльз почав відвідувати Публічну бібліотеку Лос-Анджелеса, де серйозно захопився читанням, яке залишилось одним з його головних хобі на все життя. Також у підлітковому віці він познайомився із алкоголем, який, за словами письменника, допомагав йому тікати від реальності.
Практично всі твори Чарльза Буковскі він списував із себе самого. У творчості часто використовується alter ego письменника, яке можна назвати «ліричним антигероєм» – Генрі Чінаскі. Люди, які досліджували написані твори, вказували на те, що головними темами його творчості були алкоголізм, самотність, класична музика, сцени з власного дитинства, улюблені автори, божевілля, письменництво, натхнення, перегони на іподромі, любов, секс та жінки. Сам письменник, розповідаючи про центральну тему власної прози, вказував «Життя – з маленької "ж"». Чарльз Буковскі неодноразово вказував, що не пише про непристойності, а про непривабливу сторону життя, в якій він сам опинився: «Я жив з алкоголіками; жив майже без грошей; не життя, а суцільне безумство. Доводиться про це писати». Автор говорив, що натхнення він брав із «прибитих життям людей» – і вважав саме їх своєю основною читацькою аудиторією.
Не тільки алкоголь був для Буковскі стимулом для письма, також важливе місце займали перегони на іподромі та класична музика. Сам письменник говорив, що однією із найважливіших причин, чому він любив класичну музику, було те, що саме вона допомагала виживати. А перегони були для нього стимулятором творчості, адже коні допомагали бачити, чи є у людини сила характеру. Також Буковскі отримував окремі емоції не тільки від змагання, а й від самих іподромів. Письменник говорив, що починав багато бачити в іншому світлі, коли дивився на обличчя інших людей, особливо тих, хто програв. Помер письменник у 1994 році, на його надгробку була вигравіювана епітафія «DON`T TRY».
Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена