Приходь
Календар
Липень 2015
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Зустріч із журналісткою і перекладачем Іриною Славінською (Вінниця)

Дата події: 03.07.2015 18:00

Книгарня «Є», «Видавництво Старого Лева» та видавництво «Брайт Букс» запрошують на зустріч з Іриною Славінською та презентацію книг «Історії талановитих людей» та «Не сподівайтеся позбутися книжок», яка відбудеться 3 липня. Початок – о 18:00.

Про письмо і про переклад, про інтерв’ю, як жанр, з якого народжуються книги і про книги, які власне так і народилися – «Історії талановитих людей. Книга друга» й «Не сподівайтеся позбутися книжок». Про звички і вміння «розколювати» людей, про літературу і натхнення, про смак до життя і смак до читання – на зустрічі з журналісткою, літературознавцем, перекладачкою Іриною Славінською.

Модератор вечора: Олександр Вешелені.

«Історії талановитих людей. Книга друга» – продовження популярної серії «Теплі історії». Що в цій книжці? Життєві історії людей, яких ми знаємо і любимо. «Під обкладинкою другої книжки «Історій талановитих людей» – історії одинадцятьох авторів, — розповідає Ірина Славінська. – Цього разу мені буде ще складніше відповідати на запитання «Чому саме такий добір героїв і героїнь у книжці?». Я не знаю, чому все склалося саме так. Серед моїх одинадцяти героїв і героїнь є близькі друзі, а є й такі, з ким я вперше наживо побачилася в день інтерв’ю. Ці одинадцять осіб – своєрідний миттєвий знімок того, що мене цікавило в період роботи над рукописом, з жовтня 2014 до березня 2015 року. Серед історій є те, про що я просила розповісти, але є й таке, про що ніколи й думати не могла. Як і в першій книжці, у цих історіях можна відчитати внутрішній сюжет – як і рік тому, він цілковито випадковий і з’явився та став помітним лише після того, як були готові всі історії»

«Не сподівайтеся позбутися книжок» –  це не погроза сучасних європейських інтелектуалів Умберто Еко та Жан-Клода Кар’єра, а іронічне застереження, оперте на досвід тривалого книгокористування. Життя серед давніх і сучасних видань, пошуки інкунабул, епізоди випадкового успіху чи несподіваної втрати, ретельність добору власних книгозбірень постають в бесіді, до якої хочеться долучитися – часом посмішкою, часом реплікою. Читач-книголюб не лишиться пасивним спостерігачем, бо все, що обговорюється в діалозі, так чи інак заторкує і його власне ставлення до написаного, виданого, обговореного й оціненого.

Ірина Славінська – журналістка, перекладач та літературознавець. Народилася у Києві. Освіту здобула у Київському національному лінгвістичному університеті. Викладала сучасну українську літературу та європейську літературу XIX– XXстоліть в КНЛУ. Ведуча на «Громадському радіо». Співпрацює з  низкою українських ЗМІ, серед яких «Українська правда», «ШО», «Elle». Авторка книг «Історії талановитих людей» та «Історії талановитих людей. Книга друга» («Брайт Букс»). Перекладає з французької, зокрема переклала «Не сподівайтеся позбутися книжок» Умберто Еко і Жана-Клода Кар’єра («Видавництво Старого Лева»).

***

Адреса книгарні «Є»:
м. Вінниця, вул. Соборна, 89.
Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»