Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Зустріч із Ядвіґою Станішкіс (Київ)

Дата події: 14.09.2010 18:00

14 вересня 2010 року у рамках проекту «Європейський досвід: Польща» відбулася зустріч із Ядвігою Станішкіс, соціологом, політологом, професоркою Варшавського університету, членом Польської академії наук.

У своєму виступі Ядвіга Станішкіс проаналізувала аспекти зовнішньої і внутрішньої політики уряду Республіки Польща, проблеми інтеграції України і Європейського Союзу, стосунки Росії та західного світу.
Діячка наголосила на тому, що надзвичайно важливим є самоусвідомлення влади для того, щоб стримати деградацію структур в умовах кризи. У польського уряду не вистачило мужності, щоб запобігти відходу частини економіки “в тінь”. Також нині при владі перебуває команда, яка не бореться за великодержавні інтереси і не використовує на повну потужність можливості співпраці Польщі та Заходу.
Стосовно України та решти Східної Європи, то тепер настав час мінімуму розмов, але максимуму дії, проте політика цих країн не фокусується на таких цінностях, як права й свободи людини.

На заході були присутні: Володимир Панченко (НаУКМА), Деян Айдачич (КНУ ім. Шевченка) директор видавництва “Смолоскип” Ростислав Семків, директор видавництва “Темпора” Юлія Олійник, президент мережі книгарень «Є» Роман Цуприк, представники українських і польських культурних інституцій.

Ядвіґа Станішкіс – соціолог, політолог, професор Варшавського університету, член Польської академії наук.
Займається соціологією політики, економічною соціологією, соціологією організацій. Крім того, у сфері її зацікавлень – проблеми політичних, економічних та суспільних змін у Польщі, а також країнах Центральної та Східної Європи, теорії реального соціалізму, посткомунізму, глобалізації.
Упродовж усього життя залишається незалежним та контраверсійним мислителем. За участь у студентських протестах 1968 року її звільнили з університету і ув'язнили на 7 місяців. У тюрмі почала працювати над дисертацією (захистила 1971 р.). Була експертом Міжуставочного страйкового комітету під час переговорів із урядом, а після створення незалежної профспілки «Солідарність» залишилася її радником.

2004 року відзначена «Польською Нобелівською премією» в царині гуманітарних та суспільних наук за вивчення процесу трансформації Польщі й світу, представлених у книжках «Посткомунізм» (2000) і «Влада глобалізації» (2003).

«Європейський досвід: Польща» –– цикл зустрічей із видатними особистостями, котрі мають вплив на функціонування держави, створення образу Польщі у світі.

Гості проекту: міністр Вальдемар Домбровський, директор Інституту Адама Міцкевича, Павел Поторочин.

Ексклюзивний медіапартнер заходу — журнал «Український тиждень»

Один відгук

  1. Василь

    Це беде цікава зустріч.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»