Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Зустріч із Мацеєм Новаком (Харків)

Дата події: 03.03.2011 18:00

Польський Інститут у Києві та Книгарня «Є» у рамках спільного проекту «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД: ПОЛЬЩА» раді запросити на зустріч із нашим гостем —

МАЦЕЙ  НОВАК

Директор Інституту Театру (Варшава).

3 березня (четвер) 18.00.

Модератор – Михайло Барбара.

«Після 1997 року, після дебютів і великого успіху режисерів Ґжеґожа Яжини і Кшиштофа Варліковського бути театральним митцем (у Польщі) стало знову привабливо для молодих людей. На початку 2000 років ми просто оголосили велику війну зі старим театром, що вилилося в покоління «батьковбивць» – так назвав молодих режисерів в своїй книзі театральний критик Пьотр Ґрущинський. То були драматичні роки, новий театр зіштовхувався з великою агресією консервативного середовища і медіа. Але ми не піддалися, поступово брали відповідальність за наступні театри, фестивалі, видання. Вогонь загашений в одному місці, з’являвся відразу ж в іншому…» (З інтерв’ю Мацея Новака для «Українського Тижня»)

Мацей Новак – театральний критик, журналіст, публіцист, сатирик.

З 1983 – публікує свої статті на сторінках щомісячного видання «Театр». Засновник і головний редактор видання «Театральний гонець» (1990—1992), головний редактор часопису «Театральний рух» (1994—2005). З 1997 до 2000 року — редактор відділу культури «Газети Виборчої».

Директор і художній керівник Театру «Вибжеже» (Ґданськ), який під його керівництвом став однією з найцікавіших польських сцен, місцем дебюту і успіху групи молодих режисерів, серед яких Ґражина Каня, Павел Демірський, Міхал Задара, Ян Клята, Аґнєшка Ольстен (2000—2006).

З 2003 – директор Інституту Театру імені Збіґнєва Рашевського.

Лауреат багатьох нагород у царині театру, серед яких: Мистецька нагорода молодих імені Станіслава Виспянського (1990), нагорода імені Фрідріха Шиллера (2001), відзнака Gloria Artis (2005).

Відомий польський тижневик «Політика» у 2008 році визнав Мацея Новака найвпливовішою постаттю польського театру.

Інститут Театру імені Збіґнєва Рашевського (www.instytut-teatralny.pl) заснований 2003 року у Варшаві, підпорядкований Міністерству культури і національної спадщини Республіки Польща. Основні функції інституції – документація, промоція і менеджмент польського театрального життя.

Щороку Інститут організує фестиваль «Варшавські театральні зустрічі», у рамках якого презентуються найважливіші та найцікавіші прем’єри сезону (www.warszawskie.org).

«Європейський досвід: Польща» –– цикл зустрічей із видатними особистостями, котрі мають вплив на функціонування держави, створення образу Польщі у світі.

Гості проекту: Вальдемар Домбровський, Павел Поторочин, Ядвіґа Станішкіc, Боґдан Ліс і Єжи Боровчак, Ґжеґож Ґауден.

***
Адреса Книгарні “Є”:
вул. Сумська, 3.
Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

?

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»