Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Зустріч із італійською україністкою Джованною Броджі (Львів)

Дата події: 17.10.2015 18:00

Книгарня “Є” запрошує на зустріч із україністкою Джованною Броджі (Італія), розмову про співупорядковані нею книжки «Taras Ševčenko. Dalle carceri zariste al Pantheon ucraino» («Тарас Шевченко. З царських казематів до українського пантеону») (Мілан, 2015) та «Ukraine. Twenty Years after Independence» («Україна. Двадцять років незалежності») (Рим, 2013). Зустріч відбудеться 17 жовтня. Початок — о 18.00. У презентації візьмуть участь Джованна Броджі, Мирослав Маринович і Ярослав Грицак. 

Джованна Броджі (Giovanna Brogi) — італійська україністка. Директорка Інституту мов та літератур Східної Європи Міланського університету, член президії Міжнародного комітету Славістів, член Міжнародної асоціації медієвістів. З 2000 року — президент Італійської асоціації українознавчих студій (Associazione italiana di studi ucrainistici, AISU). З 2003 року —іноземний член НАН України, з 2011 року — почесна професорка Національного університету “Києво-Могилянська академія”, також є почесною професоркою Львівського національного університету ім. Івана Франка. Серед наукових інтересів — література Київської Русі, літературне бароко у слов'янських країнах, Тарас Шевченко в контексті польського, російського та європейського романтизму.

Книжка «Taras Ševčenko. Dalle carceri zariste al Pantheon ucraino» («Тарас Шевченко. З царських казематів до українського пантеону») (Мілан, 2015, співупорядниця — Оксана Пахльовська) містить наукову й поетичну частину. Поетична — це переклади Джованни Броджі Шевченкових віршів. Наукова складається з трьох розділів із літературознавчими й історичними статтями авторства Оксани Пахльовської (перший розділ) та Джованни Броджі (другий і третій розділи). Дослідниці пишуть про головні ідеї Кобзаревої поезії, зокрема ті, що на той час живили всю Європу, наголошують на тому, що робить Шевченка універсальним поетом, але при цьому пояснюють, завдяки чому він став символом української нації. Окремий розділ присвячено темі “Шевченко й Гоголь”. Джованна Броджі розглядає ставлення Шевченка до Гоголя, спільні теми їхньої творчості. Утім, акцентує й на суттєвій різниці: Гоголь не вважав українську мову такою, що має право на самодостатнє існування, натомість Шевченко був переконаний, що кожна людина має право висловлюватися рідною мовою і кожен народ має право на власну літературу. 

Книжка «Ukraine. Twenty Years after Independence» («Україна. Двадцять років незалежності») (Рим, 2013, співупорядниці — Марта Дичок, Оксана Пахльовська, Джованна Сієдіна) зібрала статті українських і закордонних публіцистів, серед них — Симоне Белецца, Міхаель Мозер, Михайло Мінаков, Оксана Пахльовська, Сергій Плохій, Юрій Щербак, Анна Вероніка Вендланд, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Олександр Мотиль, Надія Трач, Марко Павлишин, Максим Стріха та ін. Статті показують Україну в роки Незалежності в усій палітрі: тут ідеться про закордонну політику, політику в галузі освіти, енергетичну залежність, права людини, релігійне життя, Чорнобиль, мову й ідентичність, літературний канон, проблеми історичної пам'яті у пострадянській Україні тощо. Книжка вийшла англійською мовою, за матеріалами міжнародної конференції, що відбулась у Римі влітку 2012 року.

Книжка показує Україну після здобуття незалежності, але до Майдану. Під час розмови у книгарні “Є” йтиметься, зокрема, про те, яким є імідж України в італійських наукових колах, чи змінився він унаслідок подій кінця 2013 — 2015 рр.

***

Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»