Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Як гартувалась Фінляндія

Книга Оллі Вехвіляйнена «Фінляндія в другій світовій війні» вийшла друком у видавництві «Темпора» незадовго до річниці Зимової війни 1939—1940 рр. Автор – відомий фінський історик, професор Тамперського університету, очолював редакційну раду з підготовки тритомної праці про Фінляндію у Другій світовій війні.

Оллі Вехвіляйнен виважено й неупереджено, доступно й цікаво розповідає про складний період у історії Фінляндії. Читач зможе побачити історію північної країни у дещо іншому, порівняно з радянським тлумаченням історії, світлі. Для розуміння причинно-наслідкових зв’язків подій у Фінляндії середини 20 століття автор окреслює вплив Першої світової війни, випробувань Зимової, а потім і Другої світової воєн. Крок за кроком ми переносимося у складні часи балансування Фінляндії між Радянським Союзом та нацистською Німеччиною, спроб дотримання нейтралітету і, водночас, конструктивної співпраці з Великобританією, Францією та США. Унаслідок Зимової війни Фінляндія втратила частину своїх територій і була вимушена укласти украй невигідне для неї Московське перемир’я. Під час Другої світової країна отримала шанс на реванш, але не зловживала цим, зокрема, не допомогла Гітлеру перекрити «Дорогу життя» через Ладозьке озеро. Глобальні та дрібні штрихи фотографічно точно відтворені у праці Оллі Вехвіляйнена. У ній можна знайти описи боїв у непрохідних болотах Карелії, цікаві деталі про оборонну «Лінію Маннергейма», пояснення політичних і світоглядних орієнтацій фінського політичного істеблішменту, замальовки з натури про контакти фінських керівників з представниками дипломатичного корпусу та урядовцями провідних країн світу.

Завдяки книзі, ми бачимо як поставав фінський політикум, знайомимося з постатями Манергейма, Рюті, Таннера, багатьох інших, починаємо краще розуміти сучасну фінську ментальність.

Отже, для всіх, хто цікавиться історією, дипломатією, міжнародними відносинами, політикою, хоче краще розуміти інші нації, ця книга може бути цікавою і корисною.

Андрій  Думак

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»