Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Відкриття сторінок дипломатичної історії Другої Світової війни

Джонатан  Фенбі. Альянс. —  К.: Темпора, 2010. — 542  с

Чи багато є документальних фільмів відзнятих за історичними книгами? Очевидно так! А чи багато історичних книг, читаючи які здається що це документальний фільм? Монографія Джонатана Фенбі „Альянс” власне є таким рідкісним прикладом. Як відомий журналіст, автор ставить перед собою ціль відкрити здавалося б відомі сторінки дипломатичної історії Другої Світової війни. Але описати події так, ніби це документальна стрічка. Немов антрополог-функціоналіст, Д.Фенбі занурюється у події, намагається зрозуміти їх з середини, проаналізувати стостунки трьох одіозних діячів Сталіна, Черчілля і Рузвельта. Ключовим у монографії постає питання: яким по суті є політичний діяч, стратегом, дипломатом, лідером чи звичайною, приземленою людиною, з власними упередженнями, сумнівами і клопотами.

Альянс – це новий світовий порядок, започаткований трьома світовими імперіями. Система, відголоси якої й до сьогодні відчуває міжнародне співтовариство. У глобальному розумінні саме союз наддержав, що боролися проти спільного ворога Націонал-соціалістичної Німеччини, відкрив шлях до політики сфери інтересів і розподілу впливів між СРСР, Великобританією і Сполученими Штатами Америки.

Лідери трьох країн довго йшли до обєднання і якби не загроза не менш одіозного лідера А.Гітлера, хтозна, чи поєднання зусиль коли небудь відбулося. В.Черчіль, антикомуніст, найбільш досвідчений політичний гравець відкритої політики постає перед нами обережним, зваженим політиком, який важко йде на компроміси. Однак, коли справа доходить до конкретики, він прагматичний бізнесмен, торговець територіями. Й.Сталін, відчуваючи беззаперечну підтримку своїх вимог воюючою армією, постає перед нами успішним дипломатом. Однак відчувається його схильність до інтриг і недовірливість. Людина, винна у смерті мільйонів своїх громадян, стала захистником державних інтересів. Найпоступливішим з трійки виявився Ф.Рузвельт. Зважаючи на поганий стан здоровя, а також слабку візію майбутнього, Президент США погоджується на вимоги СРСР. Сьогодні, аналузуючи тогочасну політику США, важко не погодитися, що Рузвельт пішов на компроміс не усвідомлюючи, якою стане Європа після повоєнного розподілу. Так звана „Холодна Війна” – ось наслідок компромісів. Щоправда, переможців не судять, тільки ціна перемоги іноді стає більшою ніж задоволення від неї.

Книга побудована так, ніби автор присутній під час усіх перемовин, нарад і консультацій політиків і дипломатів. Завдяки цьому й читачу вдається відчути себе у вирі подій. Це відчуття підсилюється надзвичайною скурпульозністю автора до різноманітних деталей, описів і фактів, які гармонійно переплітаються у тексті.

Поява монографії відомого британського журналіста Джонатана Фенбі „Альянс” стала значною подією серед шанувальників історії. Український переклад зацікавить усіх, хто займається дипломатичною історією, політологією та Другою Світовою Війною.

Ярослав Кіт

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»