Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Відкрита лекція Леонідаса Донскіса (Київ)

Дата події: 15.09.2010 18:00

15 вересня о 18.00 у київській Книгарні “Є” відбулася зустріч із Леонідасом Донскісом, литовським експертом з питань соціальної та політичної теорії.

Під час спілкування з аудиторією Леонідас Донсіс заторкнув проблему стосунків пострадянських країн та Європейського Союзу і НАТО, розповів про сьогодення країн Балтії і висловив думки стосовно перспектив української політики та євроінтеграції.
Бути членом європейської спільноти, за словами Донскіса, — це не тільки належати до регіону, об'єднаного спільною історією і культурою. Це ще й належати до політичної організації, яка забезпечує стабільність та відчуття безпеки. Країни Балтії прагли цього союзу і доклали чимало зусиль для досягнення мети: лобіювали рішення як у парламентах та урядах західних держав, так і всередині власного суспільства. Громадяни Литви усвідомили, що вступ до ЄС і НАТО на часі. А після приєднання Прибалтика відчула, що її захищають натівські літаки.

Стосовно ж прогнозів інтеграції України та Євросоюзу, то вони не такі вже й песимістичні. Україна належить до Центральної Європи і є потужним гравцем на цьому полі. Вона стабільніша за низку країн регіону і без співпраці з нею неможливе встановлення балансу тут. Проте, звичайно, усе залежить від стратегії політичної еліти і українсько-російських відносин. Політики мають визначитися, у якому напрямку має розвиватися держава і з ким хоче тісніше співпрацювати у майбутньому.

Леонідас Донскіс — доктор філософії, член Європейського парламенту, автор міждисциплінарних праць із політичної теорії, історії ідей, філософії культури. Серед останніх його книжок, написаних англійською мовою: „Збентежена ідентичність і сучасний світ ” (2009) та „Влада та уява: дослідження в області політики та літератури ” (2008). Леонідас Донскіс читав лекції в університетах США, Великобританії та Європи. Нині він запрошений професор соціальної та політичної теорії в Університеті Вітаутаса Великого в Каунасі (Литва).

Організатори заходу — Книгарня «Є» та Посольство Литовської Республіки в Києві.

За підтримки Центру студій європейської інтеграції

Генеральний інформаційний партнер — журнал „Український тиждень”

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»