Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Відкрита лекція Ірини Ігнатенко «Традиції народного виховання та догляду за дітьми» (Київ, Хрещатик)

Дата події: 01.11.2017 18:30

Книгарня «Є» і видавництво «Інтелектуальна книга» запрошують на відкриту лекцію Ірини Ігнатенко «Традиції народного виховання та догляду за дітьми» з нагоди перевидання книги Марка Грушевського та Зенона Кузелі «Дитина у звичаях та віруваннях українського народу» (в 2-х книгах), яка відбудеться 1 листопада. Початок – о 18:30.

Видання «Дитина у звичаях та віруваннях українського народу» є унікальною збіркою першоджерельного матеріалу, зібраного священиком, етнографом, єпископом УАПЦ Марком Грушевським наприкінці ХІХ ст., та упорядкованого вченим-етнологом, академіком Зеноном Кузелею.
Вперше праця була надрукована у виданні «Матеріали до україно-руської етнології» – потужному науковому збірнику Наукового товариства ім. Тараса Шевченка у Львові, у XVIII та XIX томах видання за 1906 та 1907 рр. відповідно. Перша частина праці присвячена докладному висвітленню тем, що довгий час були закриті та й власне неможливі для обговорення: народні уявлення про статеве життя, вірування в те, як утворюється й розвивається плід у лоні жінки, інформація про засоби, за допомогою яких намагалися уникали вагітності, дошлюбні сексуальні практики та їх наслідки, тощо. Другий том розкриває так званий напрямок «етнографія дитинства». Мова насамперед йде про вірування, пов’язані з дітьми та їхнім фізичним та психологічним розвитком. Не залишилися поза увагою й такі теми, як дитячі ігри, забави, виховання, навчання, догляд, лікування тощо.
Під час лекції мова йтиме про народні вірування, пов’язані із зачаттям та внутрішньоутробним розвитком дітей; родильно-хрестильною обрядовістю; практикою народної педіатрії, а також повір’я, прикмети й перестороги, пов’язані з дитиною, її фізичним ростом та розумовим розвитком.

Ірина Ігнатенко – етнологиня, письменниця, видавчиня, доцентка кафедри етнології та краєзнавства КНУ імені Тараса Шевченка.

Адреса Книгарні «Є»:
м. Київ,
вул. Хрещатик, 46.
Телефон: (044) 337 97 72
Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»