Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Відбулася зустріч із сербською письменницею та дипломатом Відою Огнєнович

6 вересня о 18.00 у київській Книгарні “Є” відбулася зустріч із сербською письменницею та дипломатом Відою Огнєнович.

Темою розмови став менеджмент у сфері культури. Віда Огнєнович наголосила, що у таких країнах, як Україна, де надзвичайно потужними є культурні традиції, необхідно використовувати наявний потенціал. Практика проведення колективних та індивідуальних групових виставок, створення майданчиків на кшталт Книгарні “Є”, куди люди можуть прийти й поділитися духовними й інтелектуальними набутками, використання таких всесвітньо відомих імен вихідців з України як Гоголь, Шевченко, Булгаков, за словами Віди Огнєнович, уже є достатньо поширеною, проте потрібні систематичні зусилля діячів культури, які, крім того, повинні підтримуватися на державному рівні.

У невеликих західноєвропейських країнах — наприклад, у Данії та Норвегії — державне інвестування в культуру поширене й успішне. Проте там дбають не тільки про стан освіти, науки, культури, але й про популярність місцевих набутків у світі, про зближення із масштабнішими культурними просторами. Так, англійською мовою перекладено твори навіть третьорядних норвезьких письменників — настільки велике значення цьому надають. Цю стратегію переймає і Сербія: Віда Огнєнович — президент тамтешнього ПЕН-клубу і докладає зусиль до збільшення числа перекладів сербських письменників за кордоном. Існує щорічна видавнича програма, відповідно до якої щорічно друкується п”ять англомовних антологій сербської літератури. Сербський ПЕН-клуб став інструментом впливу культурної промоції.

Ще одним важливим напрямком культурного менеджменту Віда Огнєнович назвала комунікацію між культурою і туризмом. Адже люди повинні приїжджати до країни не лише подивитися на місця, описані в путівнику, але й долучитися до культури, відчути її. Отже, повинні бути інтенсивні зусилля в напрямку інтеграції.

На зустрічі із Відою Огнєнович були присутні посол Республіки Сербія в Україні Душан Лазич, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, директор видавництва “Смолоскип” Ростислав Семків, президент мережі Книгарень “Є” Роман Цуприк, перекладачі, журналісти, науковці, представники культурних інституцій.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»