Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Відбулася зустріч із Кшиштофом Варгою

13 вересня о 18.00 у Книгарні “Є” відбулася зустріч із польським письменником та журналістом, автором книги есе “Гуляш із турула” Кшиштофом Варґою. Це вже друга вереснева подія із започаткованого у Книгарні „Є” циклу зустрічей із відомими у світі експертами, дипломатами та митцями.

Письменник зазначив, що у Польщі, так само, як і в Україні, уявлення про Угорщину грунтується здебільшого на стереотипах. Тим цікавішою для місцевого читача стала збірка есеїв “Гуляш із турула”. Ще одним фактором успіху книжки і в Польщі, і в Україні, на думку автора, є те, що якщо у пострадянський період закономірними були інтерес до Заходу і заповнення прогалин у його пізнанні, то тепер слов'яни знову почали цікавитися власною культурою.
Українські читачі, так само, як і польські, стверджують, що у книжці Кшиштофа Варги про угорців знаходять багато спільного із рисами власного національного характеру. Можливо, це тому, що “Гуляш із турула” — це розповідь на про окремий народ, а про Центральну Європу. Автор наголошує: є підстави говорити про центральноєвропейську ідентичність, бо нації цього регіону споріднені і змішані протягом століть. Центральна Європа — це простір спільного культурно-історичного досвіду. Повсякденність, традиції, ментальність центральноєвропейців — це скарбниця тем, на які ще дуже мало написано. І було би цікаво, якби книжку такого типу, як “Гуляш із турула”, написану поляком про угорців, про українців написав би румун, про росіян — болгарин тощо.

Кшиштоф Варґа – письменник та журналіст, редактор відділу культури «Ґазети Виборчої». Автор романів «Хлопці не плачуть» (1996), «Смертельність» (1998), «Текіла» (2001), «Кароліна» (2003), «Надгробок з ластрико» (2007), збірки есеїстики «Більдунґсроман» та ін.

У 2009 році його книга есе «Гуляш із Турула» здобула приз читацьких симпатій на найпрестижнішому польському літературному конкурсі «Nike». «Гуляш із Турула» – авторська візія сучасної Угорщини, сповнена тонкої іронії та проникливого чуття менталітету цієї країни.

За підтримки Польського інституту в Україні.

Генеральний медіапартнер — журнал «Український тиждень»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»