Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Homo sapiens у ХХІ столітті. Розмова з Ярославом Мельником (Литва-Франція) (Київ)

Дата події: 08.10.2016 18:30

Книгарня “Є” запрошує на розмову з письменником Ярославом Мельником (Литва — Франція) на тему “Homo sapiens у ХХІ столітті". Захід відбудеться 8 жовтня. Початок — о 18.30. Модераторка — Анастасія Левкова.

Ярослав Мельник — український і литовський письменник, філософ, критик. В Україні його ім'я стало відоме наприкінці 1980-х років як одного з тих, хто розпочав дискусію про “метафоричну” та “сповідальну” поезію. Дискусія, до якої долучилися десятки письменників, сприяла пожвавленню літературного процесу, виробленню критеріїв і становленню нового літературного покоління.
Проте з 1990-х років Ярослав Мельник зник із літературного обрію України, бо почав жити й видавати свої книжки у Литві та Франції, наразі живе між Вільнюсом та Парижем. У 2012 році за творами цього автора випускники середніх шкіл Литви складали іспит на атестат зрілості.
"Повернення” в Україну відбулося на початку 2010-х років, зокрема через видання книжок “Телефонуй мені, говори зі мною” (Темпора, 2012), “Далекий простір” (Клуб сімейного довзвілля, 2013), “Чому я не втомлююся жити” (Клуб сімейного дозвілля, 2014), “Маша, або Постфашизм” (Видавництво Старого Лева, 2016). Днями у видавництві “Темпора” вийшло перевидання книжки “Телефонуй мені, говори зі мною”.
Закордонна критика називає письменника «містиком» і «сюрреалістом», а його прозу «екзистенційною».Дія багатьох творів Ярослава Мельника відбувається поза часом та простором, що робить їх  універсальними. У своїх нерідко гостросюжетних творах письменник порушує питання: ким є людина, де межа людськості, людяності.
В Литві книги Я.Мельника неодноразово потрапляли до фіналу «Книги року».Всі прозові книжки цього автора українською мовою стали фіналістами «BBCКниги року» (2012, 2013, 2014), а роман «Далекий простір» — Книгою року 2013 за версією BBC. Його творчість перекладали англійською, французькою, німецькою, італійською, есперанто, азербайджанською, румунською, хорватською, російською та іншими мовами.

***

Адреса книгарні “Є”:

вул. Лисенка, 3

м. “Золоті Ворота”

(044) 235 88 54

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу -тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»