Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Розмова з Філіппом де Лара на тему “Українці та євреї: різна пам'ять, спільна історія” (Львів)

Дата події: 04.09.2015 18:00

Книгарня «Є» та «Український тиждень» запрошують на розмову з французьким філософом Філіппом де Лара на тему “Українці та євреї: різна пам'ять, спільна історія”, яка відбудеться у п'ятницю, 4 вересня о 18.00.

Філіпп де Лара — професор Університету Париж ІІ (Університету Пантеон-Ассас) (філософія та політичні науки). Досліджує питання антропології тоталітаризму, історії тоталітарних режимів. Співпрацює як критик із відомим у Франції інтернет-виданням nonfiction.fr, також пише статті для українського часопису “Український тиждень” (колонки Філіппа де Лара: http://tyzhden.ua/Author/1332/Column/). Останніми роками прочитав лекції у книгарні “Є” в Києві на теми «Заборонена історія України: трагедія Європи», «Відлуння великих східноєвропейських політичних репресій ХХ століття у сьогоднішній Європі», «Путінська Росія — неототалітаризм?” і в книгарні “Є” у Львові — на тему “Значення Майдану для європейців”.

Взаємини українців та євреїв – тема болісна і досі дражлива, адже травматичний досвід радянських часів ще не є адекватно осмисленим. Відповідно, міфи та стереотипи, породжені фрагментарним чи заанґажованим сприйняттям історії, не сприяють злагодженому розумінню сучасного. Навпаки, такий стан є радше шкідливим для новочасного нашого суспільства. Це ж стосується, наприклад, і заперечення Голодомору.
Цілісний і неупереджений розгляд відносин двох націй на українській території мають надзвичайно важливе значення для нинішнього історіописання — як українського, так і європейського. Тож завдання істориків сьогодні — звільнити історію геноцидів ХХ століття від упереджень і брехні. Хоча б для того, щоби досвід і пам'ять кожного етносу знайшли місце у їхній спільній історії.

***

Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»