Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Проект «Апокаліпсис міста». Зустріч із Аліц'єю Ґзовською (Варшава). Розмова на тему: «Постсоціалістичний постмодернізм? Інтерпретації польської архітектури доби трансформації» (Київ, Лисенка)

Дата події: 04.04.2017 19:00

Книгарня «Є», міжнародний проект «Апокаліпсис міста» та Польський інститут у Києві запрошують на зустріч із Аліц'єю Ґзовською (Варшава) на тему «Постсоціалістичний постмодернізм? Інтерпретації польської архітектури доби трансформації». Захід відбудеться 4 квітня. Початок — о 19.00. Модераторка — Катаріна Новікова.

Архітектура в Польщі після 1989 року не високо оцінюється в суспільній думці, хоч і відображає важливий політичний і економічний злам. Яскрава, перебільшена, виконана з матеріалів низької якості, вона вважається результатом бездумного копіювання західних взірців, зазвичай її зараховують до постмодерністичної.

Але чи все-таки в постсоціалістичних умовах можна говорити про появу стилю, який Фредрик Джеймсон визначив як «культурну логіку капіталізму»? Чи радше в ситуації країн колишнього східного блоку можемо говорити про іншу логіку чи інші логіки? Чи поява в 80-ті роки постмодерністичних трендів в архітектурі передвістила падіння режиму, чи це було результатом його ерозії? Що про смутки і прагнення суспільства говорять проекти та виконання з 90-х років?

Модераторка — Катаріна Новікова, філософ, релігієзнавець.

Аліц'я Ґзовська — кураторка Музею скульптури ім. Ксаверія Дуніковського, аспірантка Інституту історії мистецтва Варшавського університету. Дослідниця архітектури другої половини ХХ ст. в Польщі. Співавторка книжок «Польський постмодернізм. Архітектура і урбаністика. Розмови з архітекторами (Видавництво 40 000 Маляжи, 2013) та «Постмодернізм є майже добрий. Польська архітектура після соціалістичної глобалізації» (Фонд Бенц-Змяна, 2012). Бере участь у дослідницьких проектах, зокрема South of East West, присвяченому польській архітектурній і урбаністичній думці на Близький Схід і до країн Третього світу в період ПНР, в рамках TRACE: Central European Architectural Research Think-tank.

Подія відбувається за підтримки Польского Інстиуту у Києві.

Адреса книгарні «Є»:
м.  Київ,
вул. Лисенка, 3,
м.  «Золоті ворота».
Тел.: 044 235 88 54

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»