Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація збірки художніх творів для дітей про Голодомор – “Зернятко надії” (Тернопіль)

Дата події: 25.11.2011 14:00

Книгарня «Є та видавництво «Свічадо» запрошують Вас на презентацію першої збірки художніх творів для дітей про Голодомор – “Зернятко надії”, яка відбудеться 25 листопада.

Початок – о 14:00.

Ця невеличка книжечка з написом “ Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах” побачила світ у видавництві “Свічадо” кілька тижнів тому і відразу набрала широкого розголосу. Заметушилися чиновники з Міносвіти (Хто це у відомстві Табачника схвалив видання для дітей про Голодомор?). Активізувалися обурені українофоби на російськомовних сайтах (“Детей учать с детства голодовать”, “Формируют образ врага-москаля”). Газета “Известия в Украине” навіть круглий стіл, присвячений виходу цієї книжки, провела — за участю народних депутатів, істориків та психолога. І часто за емоціями, що б’ють через край, за відвертою брехнею і наклепами тих, хто навіть не тримав книжки в руках, не видно реальної оцінки цього видання.

Тема Голодомору є дуже складною, особливо для дітей. Вона тяжка і болюча, але водночас є дуже важливою у формуванні історичної пам'яті. Оскільки дитяча психіка особливо вразлива, важливо так висвітлювати трагічні події, аби маленькі читачі без агресивних сцен і натуралістичних подробиць могли відкривати для себе непрості сторінки нашої історії. Саме таке завдання ставили перед собою ініціатори проекту “Зернятко надії: дітям по Голодомор” – Спілка Української Молоді в Україні в Україні та журнал “Крилаті”. На основі надісланих на конкурс матеріалів за допомогою педагогів і психологів-консультантів був сформований однойменний збірник художніх творів для дітей (упорядник Людмила Юрченко). Видання “Зернятка надії” підтримала також Львівська міська рада

Ця книжка – спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи, не травмуючи її психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями. У книжці зібрано твори – прозові та поетичні – які допоможуть дитині дізнатися про Голодомор 1932-33 років та зрозуміти, які страшні часи спіткали наш народ. Водночас, “Зернятко надії” має на меті дати дитині надію на майбутнє, застерегти, допомогти усвідомити свою причетність до сильної нації, яка вижила попри тяжкі випробування минувшини.

Твори, вміщені в добірці, розраховані на дітей різного віку – від дитячого садочку до середньої школи. Книжка стане у нагоді батькам для родинного читання і педагогам для «уроків пам’яті».

***
Адреса книгарні «Є»:
вул. Валова, 7-9.

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

YE Bookstore and Svichado Publishers have the pleasure of inviting you to a presentation of the first collection of children’s stories about the Holodomor Zerniatko nadii (“A Grain of Hope”) on November 25.

Beginning at 14:00.

This little book, stamped with “Approved for use by institutions of comprehensive educations,” was brought out by Svichado Publishers several weeks ago and immediately drew a wide response. Bureaucrats from the Ministry of Education kicked up a fuss (What, who dared approve a book on the Holodomor for children at the ministry run by Mr. Tabachnyk?). The resentful Ukrainophobes sizzled with fury on Russian-speaking web-sites (“They are teaching children to starve!” “They are shaping the image of the Muscovite enemy!”) Izvestiia v Ukraine, a Russian-speaking newspaper, went as far as to hold a round table with the participation of MPs, historians, and one psychologist. Sadly, often the overwhelming emotions, bold-faced lies and libel from those who have never in fact set eyes on the book, suffocate a real assessment of the tome. 

***

Address: 

YE Bookstore,

7-9 Valova Street.

Free admission.

Media partner: The Ukrainian Week

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»