Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація поетичної збірки Любові Якимчук “Абрикоси Донбасу” (Львів)

Дата події: 24.06.2015 18:00

Книгарня “Є” та “Видавництво Старого Лева” запрошують на презентацію поетичної збірки Любові Якимчук “Абрикоси Донбасу”, яка відбудеться 24 червня. Початок — о 18.00. Учасниці презентації — авторка, поетеса Любов Якимчук, художниця Оксана Йориш та головний редактор “Видавництва Старого Лева” Мар’яна Савка. 

«Абрикоси Донбасу» Любові Якимчук — це книга віршів, які не лише проникають у душу, а й продирають нутро. Вони залишають наскрізні отвори у свідомості, крізь які прозирає та реальність, від якої хочеться затулитися долонями. Ці «Абрикоси Донбасу» достигають цілком у пору і смакують водночас гірко і солодко.
«…мені йдеться про те, що про війну неможливо писати, як писалося про любовні трагедії, домашнє насильство та народження дітей, — розповідає Любов Якимчук. — Я не знаю, чи цей процес зворотний (були вже війни, були вже поети, які писали чи мовчали про них), знаю лише, що кожного разу доводиться починати з початку, із нової форми та нового ритму, який нас не покидає, поки ми живі. І цей ритм – це, може, те єдине, чого війна не забере в поезії».
Тож говоритимемо про поезію і про біль, про перетворення, про мовчання і про говоріння, про розкладання поезії на рими і на ритми, про її народження і про виростання, про любов і про абрикоси, про відчуття дому і батьківщини, про Донбас і про Україну.
«Про війну вірші можуть бути лише голі, як дроти без ізоляції, дуже прості та без надмірних кучерявостей, але із чіткими деталями, — пише про свою збірку Любов Якимчук. — Ці вірші мають бути як злочин, про який соромно згадувати, вони – як ці щоденні вбивства без прикрас, неприємні болючі вірші – як допити заручників, яким ставлять банки на живіт, яких ґвалтують, у яких стріляють. Вірші, як мешканці в окупованих містах, яким нема куди втікати і яких ніхто не рятує від перманентної загрози їхньому життю. Про війну – криваві та смердючі вірші. Поезія, що розкладається, але яка ще не розклалася. Розкладена поезія – це вже смерть, а нам треба жити, але жити усвідомлено. Мінімум метафор, більше мовчання, більше того, що не вкладається в слова. Якщо вже чинимо злочин, то усвідомлено. Такі тексти мають бути як сама війна, у якій ми не завжди можемо встановити хід подій, але за наслідками (розкиданими тілами та розлитою кров‘ю) ми знаємо, що тут щось сталося. Це може додати поезії мовчання або натуралізму, і з поміж цих двох я вибираю мовчання.”

Адреса Книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7

Presentation of Abrykosy Donbassu (Donbass Apricots) book of poems by Lyubov Yakymchuk (Lviv)

YE Bookstore and Vydavnytstvo Staroho Leva Publishing House have the pleasure to invite you to the presentation of Abrykosy Donbassu (Donbass Apricots) book of poems by Lyubov Yakymchuk. The event will take place on June 24.

Beginning at 18:00

Participants

Lyubov Yakymchuk, poetess and author of the book

Oksana Yorysh, painter

Maryana Savka, editor-in-chief of Vydavnytstvo Staroho Leva Publishing House

Abrykosy Donbassu (Donbass Apricots) by Lyubov Yakymchuk is a book of poems, penetrating deep inside readers’ souls. They leave a vacuum in one’s mind to let tough and unwanted reality in. Donbass Apricots ripen just in time and have a bitter and sweet taste.

 

“It is impossible to write about war the way we write about love tragedies, home violence or childbirth. I do not know if this process is recurrent, as there have been wars and poets writing or being silent about them. The only thing I am sure of is that one has to start over every time, to find a new form and rhythm, being with us for our lifetime. This rhythm might be the only thing war cannot deprive poetry from.”

Lyubov Yakymchuk

 

At the meeting, we will talk about poetry, pain, transformations, silence and discussions, rhymes and rhythms of poetry, its birth and evolution, love and apricots, home and motherland, Donbass and Ukraine.

 

***

Address:

YE Bookstore

7, Svobody Avenue

Free admission

Media partner: The Ukrainian Week

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»