Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація поетичної книжки Василя Махна “Паперовий міст” (Київ, Хрещатик)

Дата події: 10.05.2017 18:30

Книгарня “Є” та “Видавництво Старого Лева” запрошують на презентацію поетичної книжки Василя Махна “Паперовий міст”, яка відбудеться 10 травня. Початок — о 18.30. Модерує Олена Гусейнова.

Письменник Василь Махно та поетеса Олена Гусейнова говоритимуть про те, як зводити культурні мости, шукати нове поетичне слово. «Паперовий міст» — дванадцята поетична збірка Василя Махна, вірші якої писалися у Нью-Йорку, Марбурзі, Ґранаді, Любліні та Львові. Текстову частину доповнюють прозорі й глибокі лінійні ілюстрації знаної львівської художниці Лесі Квик.

«Кожне слово, записане чи видрукуване на папері, уже є мостом поміж поетом і читачем, — каже автор. - У моєму випадку паперовий міст — це також постійний зв'язок поміж Україною і Америкою, де мешкаю сімнадцять років». Як іти цим паперовим мостом? Як триматися за його поруччя? Як вслухатися у ці паперові голоси часу та віддалі? Поезія не дає жодних відповідей —вона фіксує стан і емоцію, пейзаж і слово.

Книжка складається з двох частин, в яких, пишучи про прості речі, Махно шукає універсальних ситуацій: чи то спостерігаючи за тонкою пучкою світла, нью-йоркським снігом, життям дрозда, чи то мандруючи Львовом, Каліфорнією і Південною Америкою з тою, що ходить на підборах зі світла.

Ці вірші творять крихку лінію письма, якою прописано міста, імена, будинки, птахів, риб. У них — своя історія і своя метафізика. Паперовий міст розхитують сім вітрів, у його метафізичному сплаві легкі конструкції, що збудовано з літер та слів, провисають лінією мови, линвою її існування. У «Двадцять одному вірші про кохання» – другому розділі книжки – любовна географія стає урбаністикою і тілом, містами і країнами – усім, де можна триматись за повітряну руку на повітряному мості.

Василь Махно — поет, прозаїк, есеїст. Народився на Тернопільщині. Працював викладачем літератури у Тернопільському, пізніше — у Ягеллонському університеті. З 2000 року мешкає у Нью-Йорку. Автор 12 поетичних збірок, найновіша – «Паперовий міст» (2017), двох книжок есеїстики, перекладів польських поетів Збіґнєва Герберта та Януша Шубера. У 2015 році збірка оповідань Василя Махна «Дім у Бейтінґ Голлов» стала переможцем конкурсу «Книга року ВВС». Учасник багатьох Міжнародних поетичних фестивалів у Сербії, Польщі, Словенії, Румунії, Німеччині, Індії, Колумбії, Нікараґуа та США.

Адреса книгарні «Є»:
м. Київ,
вул. Хрещатик, 46,
м. «Театральна».
Тел.: (044) 337 97 72

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»