Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація перевидання «Нарисів Дніпра» О. С. Афанасьєва-Чужбинського: яскраві картини життя середини ХІХ ст. (Київ)

Дата події: 07.12.2016 18:30

Книгарня «Є» та видавництво «Апріорі» запрошують на презентацію перевидання книжки О. С. Афанасьєва-Чужбинського «Нариси Дніпра» (за матеріалами експедиції 1856–1859 років). Захід відбудеться 7 грудня. Початок – о 18.30. Модератор – Олена Крушинська.

Ініціатор та упорядник перевидання Олена Крушинська розповідатиме про історію створення книжки та її непересічного автора.

Олександр Степанович Афанасьєв-Чужбинський (1817–1875) – відомий у свою епоху письменник, публіцист, етнограф. У молоді роки товаришував із Тарасом Шевченком і залишив про нього теплі спогади. Афанасьєв-Чужбинський багато мандрував Україною задля вивчення народного побуту і мови. У другій половині 1850-х він здійснив свою найбільшу експедицію – на Дніпро й Дністер. Її результатом стало двотомне видання, «Нариси Дніпра» та «Нариси Дністра» – ґрунтовне краєзнавче та етнографічне дослідження і водночас художній твір у жанрі дорожніх нотаток. Обидва томи було перевидано у видавництві «Апріорі» 2016 року.

У «Нарисах Дніпра» описано життя на берегах ріки від порогів і до її гирла: навігацію і торгівлю, будні містечок і сіл, побут їхніх мешканців – відважних дніпровських лоцманів, українських селян, німецьких, шведських та єврейських колоністів. З особливим почуттям автор пише про занедбані запорозькі пам’ятки – рештки Січей і забуті могили «степових лицарів».

Книжка буде цікавою для всіх, хто цікавиться українською старовиною і оцінить легку, вишукану мову автора. Під час презентації читатимуться вголос уривки – насамперед кумедні й такі, в яких описано «схеми» і зловживання, що спокійно пережили півтора століття і легко упізнаються й сьогодні.

«Нариси Дніпра» увійшли до короткого списку «Лідери літа» Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2016» у номінації «Візитівка» / «Етнологія – етнографія – фольклор – історія повсякдення».

Адреса книгарні «Є»:
м. Київ,
вул. Лисенка, 3,
м.   «Золоті Ворота».
Тел.: (044) 235 88 54

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу — тижневик “Український тиждень”.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»