Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація нового видання книжки Василя Кожелянка “Дефіляда в Москві” (Львів)

Дата події: 24.03.2015 18:00

Книгарня “Є” та “Видавництво Старого Лева” запрошують на презентацію нового видання книжки Василя Кожелянка “Дефіляда в Москві”, яка відбудеться 24 березня. 

Початок — о 18.00.

У складні часи книжка стала не лише об’єктом естетичної насолоди, а й засобом для підтримки моральних сил і здорового глузду. Особливо добре надається до цього жанр альтернативної історії, який в українській літературі започаткував Василь Кожелянко романом «Дефіляда в Москві» (1998, окремою книжкою вийшов 2000 р.) Цей текст дозволить читачеві вийти за рамки сьогоднішніх реалій, але водночас – залишитися в межах України. До того ж України, воїни й очільники якої здобувають перемогу, ніби здійснюючи наші бажання, тодішні (1941) і теперішні. Проте з бажаннями, як відомо, слід бути обережними. От і фінал роману передбачає множинне трактування, він відкритий до різних розумінь і настроїв. Бо військова дефіляда на честь перемоги на Красній площі Москви — насправді не кінець, а тільки початок нової і серйозної роботи: виростання з усіх тих чужинських символів, ідолів та звичок, які нам довго-довго нав’язували (культ Сталіна-Леніна, героїчний серіал про Штірліца тощо). Текст написаний іронічно, подекуди – уїдливо, але завжди з гумором. Він не цілком оптимістичний, однак нагадує про головне: завжди є надія. Оманлива чи тверда. Проте є.

Василь Кожелянко (1957—2008) – український письменник, поет, журналіст, політичний аналітик. Народився і більшу частину життя прожив у селі Кам’яна Сторожинецького району Чернівецької області. Працював журналістом у провідних чернівецьких та львівських виданнях. Автор понад 15 книг прози та поезії, а також кількох п’єс. Його називають засновником жанру «альтернативної історії» в українській літературі.
Про Василя Кожелянка, «Дефіляду у Москві», перевидану цьогоріч “Видавництвом Старого Лева”, про жанр альтернативної історії та про тему відродження «забутих» книжок на презентації у Львові вестимуть мову письменниця, літературознавець, подруга Василя Кожелянка Христя Венгринюк. А також письменниця, перекладач Оксана Думанська та поетеса, заступниця головного редактора «Видавництва Старого Лева» Катерина Міхаліцина.

***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»