Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація монографії Степана Величенка «Імперіалізм і націоналізм по-червоному: українська марксистська критика російського комуністичного панування в Україні (1918—1925)» (Львів)

Дата події: 06.12.2017 18:30

Книгарня «Є» та видавництво Українського католицького університету запрошують на презентацію українського перекладу монографії Степана Величенка «Імперіалізм і націоналізм по-червоному: українська марксистська критика російського комуністичного панування в Україні (1918—1925)», а також на розмову про спадки Української революції 1917—1921 рр, яка відбудеться 6 грудня за участю автора. Початок – о 18.30. Модератор – Володимир Склокін.

Монографія Степана Величенка є новаторською спробою реконструкції і повернення до українського наукового дискурсу традиції лівої антиколоніальної думки перших десятиріч ХХ ст., а також важливим внеском у дослідження інтелектуальної історії Української революції 1917—1921 років. Автор аналізує українські праці початку ХХ ст., які трактували російське правління як колоніальне. Спеціальна увага приділена появі «націонал-комунізму» в Україні, а також українській марксистській критиці російського імперіалізму і колоніалізму. Величенко переконливо демонструє, що ця незаслужено забута традиція є важливою не лише для розуміння специфіки українсько-російських відносин у другій половині ХІХ – перших десятиріччях ХХ ст., але й для пояснення труднощів з подоланням російського колоніального спадку в незалежній Україні, який продовжує спиратись на структури економічного і суспільного домінування, закладені ще в імперський та ранній радянський періоди.
«Чудова книжка Степана Величенка є дуже своєчасною. Вона з’являється у час, коли Україна переоцінює як свої історичні стосунки з Росією, так і роль комунізму в українській історії...Це дуже цінна книжка, що деконструює як радянські, так і російські історичні міфи». Сергій Єкельчик (Університет Вікторії, Канада)
«Важко уявити кращу книжку для появи у століття революції в Російській імперії, ніж найновіший внесок Степана Величенка до багатої і суперечливої історіографії Української революції…». Марк фон Гаґен (Державний Університет Арізони, США)

Учасники презентації:
Степан Величенко – історик, науковий співробітник кафедри українських студій Торонтського університету (Канада), фахівець з історії української історіографії та Української революції 1917—1921 рр.
Олександр Зайцев – історик, професор кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету, дослідник історії українського націоналізму.
Сергій Сєряков – історик, доцент кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Адреса Книгарні «Є»:
м. Львів,
просп. Свободи, 7.
Телефон: (032) 235 73 68
Вхід вільний.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»