Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація книжки Валентина Терлецького «Хмарочос» (Харків)

Дата події: 09.11.2012 18:00

Книгарня «Є» та видавництво «Нора-Друк» запрошують на презентацію книжки Валентина Терлецького «Хмарочос». Захід відбудетсья у п'ятницю, 9 листопада.

Початок — о 18:00

Мистецьке середовище живе за своїми правилами — виставки, концерти, презентації, творча конкуренція, пошуки натхнення, повна відстороненість від політичних процесів в країні... Але в одну мить все змінюється: новий міністр культури оголошує правила, яких відтепер мають дотримуватися всі. І лише сотня митців вирішує боротися за творчу свободу. «Сотня нескорених» захоплює хмарочос в центрі міста і влаштовує на його даху свій табір...

За участю автора книжки — Валентина Терлецького — письменника, поета, музиканта і журналіста.

***

Адреса книгарні «Є»:
вул. Сумська, 3,
ст.м. «Історичний музей»

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

 

YE Bookstore and Nora-Druk Publishers are pleased to invite you to the presentation of Valentyn Terletsky’s book Khmarochos (“Skyscraper”) on Friday, 9 November.

Beginning at 18:00.

The artistic milieu lives by its own rules – exhibitions, concerts, presentations, creative competition, search for inspiration and complete detachment from the political processes in the country. But it all changes in an instant when a minister of culture announces the rules that will from now on have to be obeyed by everyone. Any free art is banned, and new topics permitted for artistic exploration are officially approved. Official meetings of creative unions are held across the country, and they unanimously decide to support the new cultural policy. But a hundred artists decide to fight for artistic freedom. The “recalcitrant hundred” occupy a skyscraper in a city centre and stake out a camp on its roof.
With the participation of the author Valentyn Terletsky, writer, poet, musician, and journalist.
 ***
 Address:
YE Bookstore,
3 Sumska Street, Metro History Museum.

Free admission.

Media partner: The Ukrainian Week

Один відгук

 1. Лада Жива

  «Неблагонадійний» Терлецький у харківський книгарні «Є» говорив про… любов!

  9 листопада книгарню «Є» на Сумській у Харкові відвідав письменник, поет і музикант Валентин Терлецький. Привід до зустрічі з харківськими читачами був серйозний – автор представляв свою нову книгу – роман «Хмарочос», який став дипломантом цьогорічного Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв та пісенної лірики «Коронація слова» у номінації «Вибір видавців». Сам роман вийшов у видавництві «Нора-Друк».

  У невеличкому, але затишному залі книгарні у цей вечір зібралися справжні поціновувачі сучасної української літератури – їх можна було пізнати по характерному блиску в очах, з якими вони ще до початку зустрічі блукали між книжковими полицями і з особливим, хижацьким інтересом брали до рук різні літературні новинки. Аж ось, нарешті, легкою пробіжкою з нетрів книгарні на подіум влетів винуватець події – запорізький автор В. Терлецький. Як завжди веселий і усміхнений (деякі, хто зібрався у книгарні, виявляється, були раніше знайомі не лише з його творами, а й з ним самим), він одразу, з перших слів знайомства огорнув присутніх своєю колоритною аурою. Склалося враження, що Валентин має підхід до будь-якої людини, і навіть ті, хто прийшов висловити слова невдоволення його твором, одразу втратили здатність до суперечок чи опору. Але невдоволених, насправді, не було. Більшість присутніх вже знайомі з попередніми романами Терлецького, деякі навіть виявилися його особистими прихильниками. А ті, хто побував на зустрічі з ним уперше, були обеззброєні відвертістю, щирістю й простотою письменника.

  Валентин читав уривки з нового твору, розповідав історію його створення. Дивно, але «Хмарочос», як і інші його твори, наснився автору. Сюжет, персонажі, колізії – все це явилося йому уві сні, а він змушений був на ранок все це записувати. Так минуло чотири місяці, і роман був готовий! Автор не «писав», а «записував» свій новий роман. Озвучивши його сюжет, Терлецький переповів, але не до кінця, зміст твору. Про кінець автор промовчав, даючи читачам можливість самим дізнатися, чим закінчилася цікава і напружена історія «сотні нескорених» митців, які пішли наперекір владі і вдалися до небаченої раніше акції протесту на хмарочосі в центрі столиці. До речі, і країна, і міста, і персонажі в книзі вигадані. Терлецький багато разів наголошував на тому, що твір є фантастичним, і не має ніякого стосунку до будь-яких реальних подій. Тим не менше, слухачі після закінчення офіційної частини зустрічі буквально засипали його питаннями на тему, чи є його роман відображенням українських реалій і подій, що зараз відбуваються в нашій країні. Терлецький посміхався, але був невблаганним. Він доводив, що цей твір писався ще до яких-небудь подій, з якими можна провести паралелі у творі. Проте політики у романі багато, оскільки сам сюжет побудований на протесті проти неоднозначних рішень влади.

  Питання, які задавалися цього вечора, були різними – від життєвих до соціальних. Автора питали і про те, звідки він походить, яка його мала батьківщина, і про літературні уподобання, і про те, чи користується він словниками під час написання творів. Людей цікавили різні боки буття письменника. Серед відвідувачів були доволі колоритні, навіть смішні люди, які представлялися «людьми світла» і прохали Валентина очолити їхній рух і навіть написати спільно з ними «симфонію світла». Валентин пообіцяв, що допоможе у створенні такого твору.

  На жаль, цього разу Валентин не привіз із собою обіцяну гітару, хоча деякі дівчата мріяли знову почути його потужний голос. Її відсутність автор мотивував тим, що кілька запланованих зустрічей у харківських вузах напередодні несподівано скасували, і він вирішив зосередитися на літературних справах, тому не взяв інструмент. В цілому, зустріч відбулася у дружній атмосфері, відвідувачі почули багато цікавих і смішних історій з вуст письменника, мали змогу поставити будь-яке, навіть нескромне питання. На завершення Валентин підписав всім бажаючим свої книги.

  Сподіваємося, наступного разу «улюблене місто» Терлецького, як він назвав Харків, не скасовуватиме запланованих зустрічей і не боятиметься запрошувати у гості таких талановитих сучасних авторів.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»