Приходь
Календар
Січень 2015
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація книжки Святослава Пахолківа “Українська інтелігенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації" (Львів)

Дата події: 16.01.2015 18:00

Книгарня “Є”, літературна аґенція “Піраміда” та Австрійський Культурний Форум запрошують на презентацію книжки Святослава Пахолківа “Українська інтелігенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації", яка відбудеться 16 січня. Початок — о 18.00. Модератор — Вікторія Бриндза, до розмови запрошено істориків.

В основі видання — докторська праця, захищена у Фрайбурзькому університеті у 2000 р. У 2002 р. вийшло німецькомовне видання. [Svjatoslav Pacholkiv, Emanzipation durch Bildung: Entwicklung und gesellschaftliche Rolle der ukrainischen Intelligenz im habsburgischen Galizien (1890-1914) (=Schriftenreihe des österreichischen Ost- und Südosteuropa-Instituts 27) Verlag für Geschichte und Politik / Oldenbourg, Wien / München 2002]Український переклад суттєво доповнений і розширений.

У монографії докладно розглянуто історичні, культурні та соціально-політичні передумови розвитку світської освіченої верстви на підавстрійській Галичині. Значну увагу присвячена австрійським середнім і вищим школам та їх значенню для галицьких українців. Єдина за засадами та духом освітня система відтворювалсь різними мовами народів монархії. Особливе місце відведено діяльності нової освіченої верстви у різноманітних ділянках суспільного життя та її наслідкам. За умов домінування на Галичині польської аристократії, не маючи значних політичних важелів впливу, тамтешні українці спромоглися створити власну самодостатню суспільну інфраструктуру. Помітними стали їх успіхи у економічній та політичній самоорганізації. Постали українські наукові та культурні інстутути, середні приватні школи, з'явилася незалежна преса. Ці якісні суспільні перетворення стали можливими передовсім завдяки появі достатньої кількості освічених людей, здатних бути їх носіями.

Книжка дає змогу українському читачеві звернутися до позитивного й конструктивного досвіду рідної історії. Досвіду, який і сьогодні може слугувати дороговказом.

Святослав Пахолків нар. 1967 р. у Львові, живе у Львові та Відні. Студіював німецьку філологію, історію Східної Європи та політичні науки в університетах Львова і Фрайбурга.Викладач університетів у Фрайбурзі, Базелі та Відні. Тематика досліджень: історія Габсбурзької монархії, міжетнічні відносини у Східній Європі, історія освіти.

***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — «Український тиждень»

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»