Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація книжки Станіслава Вінценза «На високій полонині» (Івано-Франківськ)

Дата події: 15.03.2012 18:00

Книгарня “Є” та видавництво «Лілея-НВ» запрошують Вас на презентацію книжки Станіслава Вінценза «На високій полонині», яка відбудеться 15 березня.

Початок — о 18.00.

Роман «На високій полонині», написаний Станіславом Вінцензом у Швейцарії і виданий у Варшаві у 1936 р., став першою книжкою багатотомного полотна про Гуцульщину, де зібрано величезний етнографічний матеріал, показано побут, звичаї, духовну культуру гуцулів. Він сам писав, що його призначення «відкривати світові барви та історію Гуцульської Верховини». «На високій полонині» порівнюють з «Тінями забутих предків» Михайла Коцюбинського та творами Гната Хоткевича про опришків, називають «Калевалою гуцулів».

Книга в українському перекладі Тараса Прохаська вийшла у видавництві «Лілея-НВ».

Станіслав Вінценз – народився 1888 року в Слободі-Рунгурській на Коломийщині. Дитинство провів у Криворівні на Гуцульщині. Гуцульський діалект української мови був мовою його дитинства. Навчався у Коломийській та Стрийській гімназіях, вивчав право, біологію, санскрит, психологію і філософію в університетах Львова та Відня. У Першу світову війну воював на Галичині й у Доломітах. Відмовився від участі в українсько-польському конфлікті, не бажаючи воювати проти українців. 1930 року розпочав працювати над епопеєю «На високій полонині», перший том якої зробив з Вінценза автора, який займає особливе місце в літературі і якого неможливо ні з ким порівняти. У вересні 1939 року його арештували у Слободі-Рунгурській, і до 1940-го він перебував у в’язниці НКВД у Станіславові, звідки його звільнили завдяки старанням чільних радянських письменників. У травні 1940 року Вінценз повернувся до Бистреця, звідки емігрував до Угорщини, де допомагав рятуватися євреям і за це його удостоїли звання Праведника Світу. Після війни оселився у Франції. Займався есеїстикою, був одним з найбільших знавців Гомера. Співпрацював з паризькою «Культурою», був духовним наставником Чеслава Мілоша, великим поборником діалогу культур.

В презентації братимуть участь Тарас Прохасько та Галина Петросаняк.

***
Адреса КМЦ «Є»:
вул. Незалежності, 31.
Вхід вільний.

Медіапартнер — тижневик «Український тиждень».

YE Bookstore and Lileia-NV Publishers are happy to invite you to a presentation of Stanis?aw Vincenz’ book Na vysokii polonyni (“On the High Uplands”) on March 15.

Beginning at 18:00.

The novel On the High Uplands, written by Stanis?aw Vincenz in Switzerland and published in Warsaw in 1936, became the first part of a voluminous epic about the land of the Hutsuls, a huge collection of ethnographic material describing Hutsul customs, traditions, everyday life, and spiritual culture. Vincenz wrote that his destiny was “to reveal to the world the colours and history of the Hutsul Highlands.” On the High Uplands is often compared to Mykhailo Kotsiubynsky’s Shadows of Forgotten Ancestors and Hnat Khotkevych’s Carpathian rebel stories, and dubbed the Hutsul Kalevala.

The book, translated into Ukrainian by Taras Prokhasko, was printed by Lileia-NV Publishers.

***

Address: 

YE Culture and Arts Center,

31 Nezalezhnosti Street.

Free admission.

Media partner: The Ukrainian Week

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»