Приходь
Календар
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація книжки Анни Вероніки Вендланд “Русофіли Галичини” (Львів)

Дата події: 08.06.2015 18:00

Книгарня “Є” та видавництво “Літопис” запрошують на презентацію книжки Анни Вероніки Вендланд “Русофіли Галичини. Українські консерватори між Австрією та Росією, 1848—1915”, яка відбудеться 8 червня. Початок — о 18.00. Учасники — авторка книжки Анна Вероніка Вендланд, перекладачка книжки з німецької Христина Назаркевич та науковий редактор українського видання Мар'ян Мудрий.

Праця німецької дослідниці Анни Вероніки Вендланд відкриває світ ідей австрійської Галичини. Книжка знайомить із середовищем громадських активістів ХІХ століття, які, шукаючи свою ідентичність, урешті-решт ставали поборниками ідеї всеруської культурно-духовної спільності. Це – перше в історіографії системне дослідження феномену галицького русофільства. Читач не знайде в книжці ані похвали, ані осуду цього явища. Авторка окреслює русофільство як один із консервативних напрямів розвитку дискусії про українську ідентичність. Історія досягнень і поразок русофільського руху викладена з акцентом на постатях інтелектуалів, які, опинившись на межі традиційного й модерного світів, переймалися долею своєї спільноти, прагнули бути для неї корисними.

Анна Вероніка Вендланд (нар. 1966) – доктор історичних наук, член дирекції Інституту імені Гердера з досліджень Східної та Центральної Європи у Марбурзі, доцент кафедри східноєвропейської історії в Ґісенському університеті імені Юстуса Лібіґа (Німеччина). Вивчала історію, політологію та слов'янську філологію в Кельні та Києві, завершила докторат під керівництвом Андреаса Каппелера, працювала дослідником та доцентом в Ляйпциґу та Мюнхені. Автор праць про російсько-українські відносини, історію національних рухів у Східній Європі, транснаціональну історію. Активно публікує у блогосфері про актуальні проблеми України. Нині займається міською історією та історією техніки, пише монографію про історію атомоградів в Україні, Росії та Литві. З чоловіком Романом Осадчуком і трьома синами живе в Ляйпциґу.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»