Приходь
Спілкуйся
Опитування

Мій улюблений формат заходів у Книгарнях "Є"

Дивитися результати

Завантаження ... Завантаження ...

Презентація книжки Анджея Хцюка “Атлантида. Місяцева земля” (Львів)

Дата події: 06.04.2012 18:00

Книгарня “Є” та видавництво “Критика” запрошують Вас на презентацію книжки Анджея Хцюка “Атлантида. Місяцева земля”, яка відбудеться 6 квітня.

Початок — о 18.00.

Польський письменник і журналіст із кола паризької «Культури» Анджей Хцюк (1920–1978) народився та зростав у Дрогобичі, де був учнем і, згодом, молодшим товаришем Бруна Шульца, потім навчався у Львові, а після совєтського вторгення 1939 року покинув батьківщину, аби, помандрувавши світами, осісти в Австралії і стати одним із головних рушіїв і збурювачів культурного життя тамтешньої польської громади. Його мемуарні напівоповідання-напівесеї «Атлантида» (1969) і «Місяцева земля» (1972) вперше побачили світ у Лондоні й одразу здобули визнання читачів і нагороди польських еміґраційних осередків, а відтак витримали численні перевидання й переклади кількома європейськими мовами. Написані з теплим гумором і щемким сумом, ці зворушливі та барвисті розповіді про «Велике князівство Балаку» (тобто міжвоєнну Галичину), про його професорів і лахмітників, спортовців і літератів, вояків і крамарів, про його кам’яниці та копальні, нагробки та руїни, постали передовсім із потреби повернутися туди, куди повернутися немає змоги: події XX століття перетворили край Хцюкової молодости на історичну Атлантиду, затоплену в часі й у мороку центральноевропейської «кривавщини». Отож повернення можливе хіба що в спомині, у сповненій ностальгійної туги та іронічної рефлексії оповіді про той триб життя галицьких міст і містечок, що витворювався століттями завдяки сусідству різних народів, культур і релігій.

Для українського видання, що виходить у світ за сприяння Українського інституту Гарвардського університету, Польського інституту в Києві та Міжнародного фонду «Відродження», ці дрогобицько-львівські спогади віртуозно витлумачила й ретельно прокоментувала Наталка Римська. В майже потонулому материку «галицької говірки» вона зуміла віднайти напрочуд адекватні засоби, щоби передавати і рафіноване літературне мовлення модерного міського інтеліґента, і химерні балакові діялоги – мішанку польської синтакси, німецької та їдишської лексики, української морфології, ромської інтонації з присмаком вірменської ортоепії, яка дасть змогу нашому сучасному читачеві долучитися до незвичного та несподіваного, «інакшого» погляду на «іншу» Україну.

***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

YE Bookstore and Krytyka Publishers have the pleasure to invite you to the presentation of Andrzej Chciuk’s book Atlantyda. Misiatseva zemlia (“Atlantis. Lunar Land”) on 6 April.

Beginning at 18:00.

This Ukrainian work, sponsored by the Harvard Ukrainian Research Institute, the Polish Institute in Kyiv, and the International Renaissance Foundation, was translated by Natalka Rymska. Along with a masterly translation of the author’s Drohobych and Lviv memoirs, Rymska also provided thorough commentary. The translator was able to dig deep in the almost sunken mainland of the old Galician dialect for the best equivalent words and phrases to render an urban intellectual’s refined speech and the quaint dialogues where Polish syntax mixed with German and Yiddish lexis, Ukrainian morphology, Roma intonation patterns, and a twang of Armenian pronunciation. All this will help the present-day reader witness an unusual, unexpected, and different Ukraine.

***

Address: 

YE Bookstore,

7 Svobody Avenue.

Free admission.

Media partner: The Ukrainian Week

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Читай
Книгарня рекомендує
ТОП
Розгорнути
Мережа книгарень «Є»